Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

Olmaz mı Dediniz? Biz Oldurmasını Biliriz…

12 Şubat 2018, Pazertesi günü eklendi. Font boyutu:

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster, önümüzdeki hafta Türkiye'ye geliyor.

Dikkatinizi çekerim. Biz aramıyoruz, Onlar arıyor. Biz gitmiyoruz, Onlar geliyor.

Amaçları; Münbiç operasyonunu engellemek ve Türkiye'yi "güvenli bölge”ye ikna etmek...

Yıllar önce Türkiye "güvenli bölge” önerisinde bulunmuş, Ancak, Amerika bu teklifi reddetmişti.

ABD'nin oyunu; "DEAŞ bölgeyi işgal ediyor numarası ile dünyayı kandırmak, silahlarıyla donattığı, kurtarıcı diye takdim ettiği PKK/PYD eliyle Türkiye'nin güneyinde terör koridoru oluşturmak”tı.

Bu "tiyatro” Kobani'de, Tel Abyad'da ve Münbiç'te sergilendi. Suriye'de nüfus yapısı değiştirildi...

ABD şimdi çıkmış güvenli bölge oluşturalım diyor. Günaydın.

Tillerson ve McMaster, ziyareti sırasında Türkiye'ye, "Afrin'de fazla ileri gitmeyin, Münbiç operasyonundan vazgeçin, buna karşılık size 30 km. derinliğe hükmedebileceğiniz bir güvenlik şeridi kurma hakkı tanıyalım, terör örgütüne artık silah vermeyelim” diyecekler.

Amerika, güvenli bölge ile, Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonunun etkilerini kırmak, PKK/PYD'li teröristlerin sivil halkın arasına yerleşmesini sağlamak ve terör örgütünün güvenliğini garanti altına almak istiyor.

ABD'nin diğer bir korkusu "Türkiye'nin, teröre ve terör örgütlerine destek olduğu için ABD'yi Uluslararası Adalet Divanı'a şikayet etme hazırlığı. ABD, Türkiye'nin bundan vazgeçmesini isteyecek.

Artık ABD'nin söz ve vaatlerine inanmak ve buna göre hareket tarzı belirlemek mümkün değildir.

ABD'nin de Avrupa'nın da tüm vaatleri "demokrasi getireceğiz.” gibi büyük bir yalandan ibarettir.

"Demokrasinin, köle sahiplerinin ve para babalarının kamuflajı", "demokrasi götürme masalının silah fabrikalarınızın yakıtı” olduğunu, her işgalle "silah sanayi karlarınızı katladığınızı" bilmeyen kalmadı.

Saddam'ı diktatör diye indiren, Mısır'da seçilmiş Mursi'yi indirip, diktatör Sisi'yi getirenlerin demokrasi getireceklerini söylemelerinde samimiyet aranabilir mi?

Türkiye'de seçilmişleri 15 Temmuz darbesi ile devirmek isteyen piyonlarınıza kol kanat gerdiğiniz ortada iken siz ve hala sizin oyunlarınıza kanan içimizdekiler hala demokrasi diyebiliyorsa artık tuz kokmuştur.

"Demokrasinin çıkar kapılarınızı açan maymuncuk” olduğunu saf ve aptallar dışında herkes anladı.

"Güvenli Bölge mi” dediniz? Tamam.

Halep'ten Kerkük'e bir çizgi çekin. Buradaki tüm terör unsurlarını temizleyin. Ellerindeki silahları alın. Bu bölgedeki tüm ABD kuvvetlerini çekin. Üstleri ve havalimanlarını terk edin. Türkiye'deki tüm göçmenler memleketlerine dönsün. Buranın denetim ve garantörlük hakkı Türkiye'ye ait olsun. İşte size güvenli bölge.

Sayın Tillerson ve McMaster. Olmaz mı dediniz?

1946'da Türkiye'ye gelecek ABD askerlerine peşkeş çekmek için "bakımlı güzel kadın aranıyor” ilanları veren, camilere "Velcome USA” mahyaları asan hayranlarınız ve köleleriniz yok artık.

Biz oldurmasını biliriz…

Bu yazı 2312 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ