Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

DERS ALMAZSAK 15 TEMMUZ’LAR BİTMEZ.

17 Temmuz 2017, Pazertesi günü eklendi. Font boyutu:

Tam bir yıl önce bu Ülke'nin yaşadıklarının benzeri tarihte görülmüş değil.

Bu kadar gözü dönmüşçesine ülkesine ihanet edenleri de tarih yazmadı.

Elbette, Milletimizin tarihi şanlı zaferlerle dolu.

Ama tarih, "bir Milletin sivil halkının” bu kadar kahraman ve vatansever olduğuna, bu kadar güçlü bir şahadet azmi ile direnişine hiç şahit olmadı.

Kalbinde azıcık vatan ve millet sevgisi olanın içi titremeli.

Hatta tüm insanlık, demokrasiye sahip çıkan bu Millet önünde saygıyla eğilmeli.

Tarih, tankın altına yatanları,

Tişörtünü ekzozuna tıkayarak tankı etkisiz hale getirenleri,

Tankı motorsikletle kovalayanları,

Elinde çakı bıçağı bile olmadan yaylım ateşi açanların üzerine korkusuzca yürüyenleri gördü mü?

Tarih, belki hiçbir zaman "bir sivil halkın” akılla izah edilemeyecek şahadet azmine şahit olmayacak.

Hayırlı olan yanı şu ki; ABD, NATO ve AB gibi "dost ve stratejik ortak (!)”kabul ettiğimiz güçlerin bu ihanetin planlayıcısı, azmettiricisi ve koruyucusu olduğu tartışılmaz biçimde ortaya çıktı.

Ülkemizin ve İslam Alemi'nin bundan çıkaracağı çok büyük dersler var.

"İnananlar, Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur. Sizden kim onlarla dost olursa onlardan sayılır…. (Mâide-51) ayetindeki emri kendimize rehber edinmez de; hala ABD, NATO ve AB gibilerini dost kabul etmeye devam edersek 15 Temmuz'dan ders alamamışız demektir.

"O inkarcılara de ki; bakın bana Rabb'imden bu apaçık ayetler geldikten sonra ALLAH'IN YANI SIRA TAPINDIĞINIZ KİMSELERE KULLUK ETMEM KESİNLİKLE YASAKLANMIŞ ve tam bir teslimiyetle alemlerin Rabb'ine boyun eğmem emredilmiştir” (Mümin-66)

Bu açık uyarıya rağmen AKIL, İRADE VE MUHAKEMELERİNİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK ALLAH'IN YANI SIRA BAZI KUTSAL SAYDIKLARI KİŞİLERE KAYITSIZ ŞARTSIZ BAĞLANARAK HİÇ SORGULAMADAN EMİRLERİNİ YERİNE GETİREN YAPILAR VAR OLDUKÇA 15 Temmuz felaketinden ders alamamışız demektir.

Hele çocuklarımızı bunlara teslim edersek, 15 temmuz çılgınlığına benzer çılgınlıklar yapabilecek yeni "Hasan Sabbah fedaileri” veya yeni "kamikazeler” yetiştirilmesine göz yummuş oluruz.

Halen var olan FETÖ benzeri yapılanmalar CIA, MOSSAD v.b. istihbarat örgütleri tarafından kullanılmaya yeni 15 Temmuzlar yapmaya adaydır ve potansiyel tehlike arz etmektedirler. (Bunların ortak özelliklerine geçen haftaki yazımda değinmiştim.)

Üstelik, bu yapılanmalar FETÖ aleyhtarlığını kimseye bırakmadıkları için baş tacı ediliyor ve boşalan kadrolara yerleştiriliyorsa durum daha da vahim, tehlike daha da yakın demektir.

Ders alınsaydı hiç tarih tekerrür eder miydi?...

 

Bu yazı 618 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ