Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Dr.İmbat Muğlu
Dr.İmbat Muğlu
imbatmuglu@yenikonya.com.tr

PKK’nın Kürt Düşmanlığı

06 Haziran 2018, Çarşamba günü eklendi. Font boyutu:

Şimdi özellikle siz kardeşlerimden bir ricam var.Bu makale için kullanmış olduğum ‘'PKK'NIN KÜRT DÜŞMANLIĞI'' başlığını okuduktan sonra vicdanlı bir şekilde düşünüp başlıktan çıkarmış olduğunuz sonuçu bir yere not ettikten sonra makaleyi okumanızı istirham ediyorum.

Yıl 1974, Abdullah Öcalan'nın başında bulunduğu Üniversiteli bir grup Ankara'da Demokratik Yüksek Öğrenim Derneği adı altında bir araya geldi. Marksist söylemin etrafında toplanan örgüt, ilk önce ‘Apocular' veya ‘UKO'cular' (Ulusal Kurtuluş Ordusu) olarak tanındı. Öcalan ve arkadaşları, Diyarbakır'ın Lice ilçesi Fis köyünde 27 Kasım 1978'de yaptıkları toplantıyla örgütlenmelerinin ismini Kürdistan İşçi Partisi yani PKK olarak belirledi. Amacı Güneydoğu'da ayrı bir Kürt devleti kurmaktı ve kuracağı devlet Marksist - Leninist olacaktı...15 Ağustos 1984 günü PKK Siirt'te Eruh'a Hakkâri'de Çukurca ve Şemdinli'ye Van'da ise Çatak'a ayın anda saldırdı ve o gün Türkiye kanlı teröre ilk şehidini verdi...Bir nöbetçi er Süleyman Aydın şehit düşmüştü bu eşzamanlı saldırılarda.. Kuruluşundan bugüne dek geçen 40 yılda şehit Süleyman Aydın'ı binlerce silah arkadaşı takip edecek ve terör her geçen gün daha da büyüyecekti...PKK kalan yıllarda ya karakol bastı ya askerle çatışmaya girdi. ya da köyleri basıp masum sivilleri katletti.. 7 Mart 1987'de Mardin'in Nusaybin ilçesi Açıkyol köyünde 6'sı çocuk 8 kişi kurşuna dizildi. 20 Haziran 1987'de PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu Mardin'in Ömerli ilçesindeki köy korucusu ailelerin yoğunlukta olduğu Pınarcık köyünde 16'sı çocuk 30 kişi öldürüldü…….Onca yılda PKK binlerce kez şiddet dolu silahlı eylemler gerçekleştirdi. Hal böyle olunca millet olarak PKK'nın sadece şiddet ve silahlı eylemleri gerçekleştiren kanlı tarafını gördük.Oysa PKK terör örgütünün esas hedefi kanlı ve şiddet yüzünün arka planında Kürtleri o kanlı projelere ortak ederek kalleşliklerine bir paydaş yaratmak var.Ne yazık ki 40 yıllık kanlı ve zülüm dolu bu proje bir kesim nezdinde "Kürt bir örgüt” olarak algılandı.Zaten PKK'nın nihai hedefine böyle bir algı yaratmak vardı.Bu algıdan dolayı da Kürt kardeşlerimiz her dönemde rahatsızlık duyduklarını dile getirmiş,PKK'yı lanetlemişlerdir. 1000 yıldır İslam ve Vatan çatısı altında yaşayan kadim milletler arasına nifak tohumları ekmeye çalışan ve bu kardeşliği bozmaya çalışan terör örgütü PKK bazen Esed için bazen Rusya için bazen ABD için Kürt çocuklarını ölüme gönderdi ve göndermeye devam ediyor.

Batı ve küresel güçler maşa olarak kullandıkları PKK terör örgütünden en büyük beklentileri "Kürt” maskesiyle Kürtleri kontrol etmek ve Türkiye Cumhuriyeti devletini terörle terbiye etmektir. PKK'yı destekleyenler terör sevicilerini ve yandaşlarını Kürtler olarak genellemek en büyük yanlıştır.Terör örgütü PKK'nın hem maddi hem manevi olarak Kürtlere yaptığı zulüm, bugüne kadar hiç kimse tarafından yapılmamıştır.PKK yüz binlerce Kürt genci ya zorla yada farklı yöntemler kullanarak kadrolarına dahil ederek her fırsatta İslami değerlere hakaret ederek önce İslam düşmanı dinsiz bir gençlik sonra Vatanına milletine ihanet içinde olan bir gençlik yetişmesine sebep oldu. Sözde Kürtleri savunduğunu ifade eden PKK terör örgütü, en fazla zararı Müslüman Kürt halkına veriyor. Kürtler bu ülkedeki bütün vatandaşlar gibi eşit haklara sahip.Türkiye'nin huzurunu bozmaya yönelik saldırıların bundan önce olduğu gibi bundan sonra da olacaktır.Türkiye'nin büyümesini, huzura kavuşmasını istemeyen dış mihraklar maşa örgüt ile hep tetikte.Terör örgütü PKK ve uzantıları sadece Türkiye'de değil İran'da, Irak'ta ve Suriye'de yaşayan Kürtlere yönelik uygulamaları hep şiddet ve kanlı olmuştur.Özellikler Suriye'deki iç savaştan önce kimlikleri dahi olmayan Suriye Kürtleri, PKK eliyle yerlerinden,yuvalarından edildi. Suriye'de "Kimliksiz Kürtler” üzerinden propaganda yürüten PYD/PKK, bu kimliksizliğin tek müsebbibi olan Esed rejimi ile hep işbirliği içinde oldu bir nevi rejime bekçilik yaptı.PKK zulmünden kaçan Kürtlere Türkiye kapılarını açtı ve misafir etti. PKK terör örgütü Güneydoğu da insanların evlerine girip orayı barikat ve sığınak olarak kullandı.Çocukların top oynadıkları sokaklara hendekler açtı ve döşedikleri mayınları yada tuzakladığı el bombalarını oyuncak sanan çocukların ölümüne sebep oldu.Şimdi soruyorum size ey PKK ve sevicileri bu kadar acı yaşattığınız ve bunca derdi reva gördüğünüz insanları utanmadan kendinizden sayıyorsunuz.Siz insan olsaydınız bu derdi yaşattığınız insanlara en ufak bir zararı bile reva görmezdiniz.Kendi halkının özgürlüğü için savaştığını öne sürüp, sürekli o insanlara zarar veren ahmaklar ne yararınız dokunda o insanlara acı,ölüm dışında? Şunu net biliyoruz ki kanla beslenen siz şahsiyetsizlerin umurunda değil ne Kürt ne İnsanlık.

Bu yazı 1169 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ