Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Dr.İmbat Muğlu
Dr.İmbat Muğlu
imbatmuglu@yenikonya.com.tr

Tek Tercih Recep Tayyip Erdoğan ve AK Kadrolardır

16 Mayıs 2018, Çarşamba günü eklendi. Font boyutu:


PKK terör örgütünün Doğu ve Güneydoğu bölge halkına yapmış olduğu zülüm ve katliamları unutulmuş değil ve unutulması da mümkün değil. Özellikle yaşanan çukur, hendek ve terör olaylarının ardından halkın HDP'nin kendi temsilcisi olamayacağını net bir şekilde görerek 24 Haziran Seçimlerinde asla ve asla bunları tercih etmeyeceklerini apaçık görülmektedir. 
    Bölge halkı kardeşlerimiz 16 Nisan Referandum sürecinde zaten bunun cevabını vermişti. Şimdi ise 24 Haziran' da bu oranı %20-25 artırarak  tercihini AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullanacaktır.
    40 yıldan beridir Bölge halkı terörden çok çekti, artık neyin doğru neyin yanlış olduğunu çok net bir şekilde görmekteler. "24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde Doğu ve Güneydoğu halkı tercihini Ak Partiden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullanacaktır. Çünkü bölge halkı 6-7 Ekim olaylarında, çukur olaylarında ve en son 15 Temmuz darbe girişiminde de HDP'nin kendilerini temsil etmediğini PKK, FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerinden yana tavır aldığını net görmüştür. HDP bu tavrıyla bölge halkının temsilcisi değil, bölge halkına en büyük zararı veren düşmanı gibi davranmıştır. HDP 6-7 Ekim olaylarında ve çukur olaylarında Kürt halkını savunması gerekirken tavrını PKK'dan yana almıştır. PKK bölge halkına bu kadar zarar verirken HDP PKK'ya karşı gelmemiş aksine PKK'yı destekler eylem ve söylemlerde bulunmuştur. 
    15 Temmuz darbe girişiminde HDP bu kere FETÖ'den yana tavır almış FETÖ'yü destekler eylem ve söylemlerde bulunmuştur. Sınır ötesine yaptığımız Fırat Kalkanı ve Zeytindalı harekatında da HDP terör örgütleri PYD ve YPG'den yana tavır almıştır. HDP bu eylem ve söylemleri ile Kürt halkının asla temsilcisi olmadığını ve Kürtler gibi bir derdinin olmadığını açık bir şekilde göstermiştir.
        
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a en büyük desteğin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden çıkacağı kesindir.Gerek özgürlükler gerek demokrasi gerekse ekonomik olarak bölge halkına bugüne kadar en büyük hizmetleri, en büyük yatırımları AK Parti hükümetleri ve onun nezdinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır. Bölge halkı kendilerine yapılan iyiliği de, kötülüğü de asla unutmamıştır ve unutmayacaktır.
    PKK, FETÖ, PYD ve YPG'ye her ortamda açık ve alenen destek veren HDP'ye bölge halkı destek vermeyecek ve kendilerine ihanet eden HDP'yi siyaseten cezalandıracaklardır. Bölge halkı HDP'nin Türkiye düşmanlarına maşalık ve taşeronluk ettiğini görmüştür. HDP'nin bu tavrıyla bu tutumuyla asla Kürtlerin temsilcisi olmadığını net bir şekilde görmüştür.
    24 Haziran yeniden dirilişin adı olacak. Şimdiden Türkiye'me hayırlı uğurlu olsun.

Bu yazı 504 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ