Fatih KUT
Fatih KUT
fatihkut@yenikonya.com.tr

Aileyi ve Gençliğimizi Koruyalım

15 Şubat 2020, C.tesi günü eklendi.

Geçtiğimiz hafta aile konusunu ele almıştık. Toplum bu konuda patlama noktasında. Ancak devlet yetkilerinin maalesef bu konu hiç umurunda değil. Gerek ekonomi, gerekse aile ile ilgili meseleler son zamanlarda millette müthiş derecede gerginlik oluşturuyor. Oysaki bu millet onyedi yıl önce ne umutlarla ak partiyi desteklemişti. Amacım siyaset işlerine girmek değil ancak bazı konuları izah etmek için açık konuşmak lazım. Anadolu'nun garip, imanlı, çalışkan, sürekli ezilen mazlum halkı en son 28 Şubat sürecini yaşamış ve ciddi acılar yaşamıştı. Bir kurtuluş reçetesi gerekiyordu. İşte bu anlamda ak parti ortaya çıktı ve Anadolu insanının umut kaynağı oldu. Peki, Anadolu insanı ne istiyordu ak partiden? Yıllarca şehit kanları ile sulanmış bu mübarek topraklarda ayyaş dinle imanla alakası olmayan yöneticilerin onlarca yıl kahrını çekti Anadolu insanı. Bu zalim yöneticiler imanla yoğrulmuş bu topraklarda kuran okunmasını yasakladı, camilerini ahıra çevirdi. Nerdeyse İslam dinini yasaklayacak seviyeye getirdiler bu din düşmanları. Onun için ak parti umut oldu bu toplum için. Ak parti iktidara geldiği ilk zamanlar bu umutlar daha da yeşerdi. Bazı haklar elde edildi tabi ki ancak birçok manevi duygumuzu da kaybettik.

Bu anlamda maddi birçok kazanım elde eden muhafazakâr kesim bazen ne yapacağını şaşırdı şımardı ve yönetime gelen, bu makamından dolayı -özellikle haksız-maddi kazanç elde edenler raydan çıktı. İktidara neden geldiğini, Anadolu insanı için ne yapması gerektiğini unuttu. Oysa bu topraklar için yapılması gereken çok iş vardı. Öncelikle çalışma içten başlamalıydı. en önce eğitimden başlanmalıydı. Sadece okullar açmak yetmez, o okullarda nasıl bir eğitim verdiğiniz önemlidir. Ancak eğitim istenilen gibi olmadı, sadece kabukla uğraşıldı, içeriğe önem verilmedi. Eğitim bakanlarının neredeyse tamamına yakınının eğitimle alakası yoktu. Sonuç hüsran 17 yılda maalesef daha da geriye gitti eğitim. Hâlbuki geleceğin neslini yetiştirmek yollar, köprüler, stadyumlar yapmaktan daha önemliydi. Gönüllere sevgiyi, muhabbeti, saygıyı, memleket sevgisini, Allah sevgisini yerleştiremediğiniz her insan tehlikeli bir insan olacaktı. Ve oldu da maalesef her geçen gün deist ve ateist sayısı artıyor. İkinci en önemli konu aile konusu. Aile toplumun temel yapı taşıdır. Eğer bu taşı yerinden oynatırsanız toplum, devlet çöker.2012 yılında aile bakanlığının çıkardığı bu kanun aileyi yok etmiş ve daha da çok aileyi parçalayacaktır.

Düşmanların nice yüzyıllardır yapamadığı bu yıkımı aile bakanlığı yapmaktadır. Ailemizi, gençliğimizi koruyamadıktan sonra devletimizi nasıl koruyacağız. Devlet reisimiz sayın recep tayip Erdoğan beye özel ricamdır. Siz yanınıza başka reis kabul eder misiniz? İki reis devleti yönetebilir mi? Diyeceksiniz ki tabiî ki hayır devletin tek yöneticisi olur ona benim diyecekisiniz. Tamam, buna saygı duyarız. Ancak sizde lütfen evin reisleri olan babalara saygı duyun ve evin reisleri olan babaların bu haklarını koruma altına alın. Sizden isteğimiz budur. Sizi o makam ve mevki'ye getiren öncelikle yüce rabbimiz sonra Anadolu halkının artık sesine kulak verin. Siz her ne kadar avrupa'ya ingiltere'ye söz verdim bu uyum yasalarına uymak lazım diyorsanız. Unutmayın öncelikle Allah ve sonrasında Anadolu halkına sözleriniz var lütfen önce onları yerine getirin. Getirin ki bu topraklara bereket gelsin sıkıntılar son bulsun. Çünkü evden atılan haksız yere uzaklaştırılan babaların ahı çok kötü olur. Siz imam hatip mezunu olan birisiniz bu konuları iyi birisiniz lütfen kimsenin ahını almayın. Yoksa seksen milyon insanla helalleşmek zorunda kalırsınız. Eğitim ve aile iki temel yapı taşımız lütfen sahip çıkalım. Çıkalım ki toplumda her geçen gün sayısı artan hayâsızlık, ahlaksızlık, zina, fuhuş cinayetler azalsın. Bir Müslüman olarak uyarmak isterim Vesselam…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ