Fatih KUT
Fatih KUT
fatihkut@yenikonya.com.tr

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÜZERİNE

06 Temmuz 2020, Pazertesi günü eklendi.

‘' Sen onların dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hıristiyanlar da senden asla memnun kalmayacaklardır. De ki: "Asıl doğru yol ancak Allah'ın yoludur." Eğer sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyarsan, bilesin ki artık Allah sana ne dost ne de yardımcı olacaktır.''(Bakara -120)

 

Yıllarca KONTV ekranlarında yayınlanan İslam ve hayat programında ve yeni Konya Gazetemiz köşe yazılarımızdan aile meselesini defalarca ele aldık. Aile toplumun temel yapı taşıdır, o yüzden korunması gerekir dedik. Ancak son onbeş yıla baktığımızda toplumumuz da aile meselesi çok kötü darbe almıştır. Bu darbenin en önemli adımlarından olan medeni kanunun değişmesi ve İstanbul sözleşmesidir. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından çıkarılan 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun bu milletin aile konusunda yıkımına neden olmuştur. Aileyi koruma kanunu dedikleri kanun tamamen aileyi yıkma kanunun haline gelmiştir.maalesef bu türlü kanunlar çıkarken ülkenin, ailenin ve bireylerin menfaati düşünülmemiş, aksine bu kanunları çıkarmak için Avrupa dan hem maddi hem manevi destek alınmıştır. Toplumun huzuru için bir kanun çıkardığını söyleyen yetkililer bu kanunları çıkarmak için neden Avrupa'dan para almışlardır acaba merak ediyorum doğrusu.

Çıkarılan bu kanunların bu milletin ne dini, ne de gelenekleri ile alakası yoktur. Gerek 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun gerekse İstanbul sözleşmesi Avrupa'nın Türk toplumunu aileden başlayarak yok etmek için yaptığı bir planın gereğidir. Onun için bu yanıştan dönülmesi zaruridir. Son günlerde gündemde olan ahlaksız eşcinsel topluluklarının yaptığı yürüyüşler bu kanunlardan destek almaktadır. Geçmiş kavimlerin helak sebebi olan bu davranışlara kanunda yer vermek, onlara sözde insan hakları bağlamında fırsat vermek sapıklıktır. Onların yaptığı nasıl çirkin bir işse onlara fırsat veren, kanunla koruma altına alanlarda onlardandır, onlar gibidir.

Daha dün Numan Kurtulmuş bey KONTV ekranlarında bu konu hakkında konuştu. Numan Bey bu İstanbul sözleşmesini imzalamak yanlıştı dedi. Dediği çok doğru. toplumsal cinsiyet eşitliği ve cinsel yönelim serbestisi meselesi bu ülkeyi manen yok etmek için tam bir atom bombası. Peki, neden şimdi söyleniyor bu sözler 2011 de imzalanan bu sözleşme neden iptal edilmedi şimdiye kadar sormak lazım. Sözleşmede öyle şeyler var ki bir tanesini yazalım mesela şöyle diyor: ‘'Sözde namus, ahlak, gelenek ve göreneklerle mücadele etmek hükümetin görevidir.‘'bu madde bile, bir ülkenin aile yapısını, gençliğini yok etmek için yeterlidir. Avrupa savaşlarda kazanamadığını maalesef bizden dediğimiz adamlara sözleşmeler imzalatarak kanunlar yaparak başarmaya çalışıyor. Onun için derhal Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından çıkarılan 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun ve İstanbul sözleşmesi iptal edilmeli, toplum, aile ve gençliğimiz bu zorbalıktan kurtulmalıdır. Bizim millet olarak, kendi dinimize göre, kendi örfümüze göre, kendi kanunlarımızı yapma hakkımız ve yeteneğimiz vardır. Devlet yetkililerimize duyurulur. Yazımızı efendimizin bir hadisi ile bitirelim: "Kim bir kavme benzemeye çalışırsa, o da onlardandır.” (Ebû Dâvud, Libâs, 4/4031)

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ