Fatih KUT
Fatih KUT
fatihkut@yenikonya.com.tr

Ülkemizde aile mefhumu yok oluyor

07 Ekim 2020, Çarşamba günü eklendi.

 

‘'İnsanlardan öylesi vardır ki dünya hayatı konusundaki sözleri senin hoşuna gider; o, hasımların en yamanı olduğu halde kalbinde olana Allah'ı şahit de tutar.Hâkimiyeti aldığında ise ülkede bozgunculuk çıkarıp ürünleri ve nesilleri yok etmeye çalışır. Allah bozgunculuğu sevmez. Ona, "Allah'tan kork!" dense gururu kendisini günaha sürükler. Ona cehennem yeter! Orası ne kötü bir yataktır! ‘'(Bakara,204,205,206)

 

 

Tüm dünyada insanlık bitme noktasına geldi. Son yıllarda ise bu durum alenen ortaya çıktı. İnsanlık diyorum çünkü dünyada yapılan adaletsizlikler, ahlaksızlıklar artık dini bir yapının değil insanlığın meselesi haline gelmiştir. Dünyanın dini yapısına göz attığımızda durum çok vahimdir. Dünya hâkimiyetinin büyük bir kesimini oluşturan dini yapılar ya bozulmuş tahrif edilmiş ya da kendiliğinden uydurulmuş sapık kâfir topluluklardır. Bunlardan dünyanın kurtuluşu için bir şey beklenemez. Geriye kalanlar ise yaklaşık iki milyarlık Müslüman toplumdur. Bu toplumun ise maalesef çok şuursuz, takvadan uzak, sadece tabela Müslümanlığı şeklinde olduğunu görmekteyiz. Müslüman toplum içinde hiçbir kimse kuran ve sünnetin buyruğu ile yaşamıyor. İnanın kendimizi kandırıyoruz. Şimdi kendi ülkemize bakalım; eğer biz İslam'ı iliklerimize kadar yaşayan, takva ehli bir mümin topluluk olsaydık, bugünkü yaşanan bu ahlaksızlıklara, namussuzluklara tepki verirdik. Nerede o eski Müslümanlara ne oldu bize? Bazı televizyon ekranlarında bildiğiniz lağım çukuru akıyor ama ses eden tepki gösteren yok.

Geçtiğimiz hafta bir televizyon kanalından alenen zina suçu eşlediğini ve bir veledi zina doğurduğunu canlı yayından haykırıyor ve tüm Türkiye izliyor. Nerede adalet? Nerede insanlık? Nerede Müslümanlar? Biz tepki vermezsek nesillerimiz yok olacak cahiliye dönemine döneceğiz ve biz bunun hesabını veremeyiz. Bu konuda ülkemizde sadece birkaç hocamız ve diyanet işleri başkanı tepki verdi. Diyanet işleri başkanı şunları söyledi: ‘'Reyting adına, bütün aile, gelenek, ahlak ve inanç değerlerini hiçe sayarak şüyuu vukuundan beter çirkinlikleri ekranlara taşımak, gayr-i meşru ilişkileri sıradanlaştıran, şiddeti ve istismarı teşvik eden yayınlar yapmak milletimize, medeniyetimize, nesillerimize ve geleceğimize karşı işlenen büyük bir suçtur ve aynı zamanda pervasızlıktır, sorumsuzluktur.'' Bu sözlere tamamen katılıyorum.

Vakıflar, dernekler, sivil toplum örgütleri neden tepki göstermiyor. Kadın dernekleri neden bu konuya cevap veremiyor. Zina, fuhuş taciz ve tecavüz tüm dünyada çirkin kabul edilen bir davranıştır. Bin yıldır İslam toprağı olan bu vatan daha neler görecek. Neden ses vermiyoruz yoksa dünyalık mallar peşine düşünce rahatı bulunca dini ve kültürel değerlerimiz unuttuk mu? Bakın helak olan kavimlerde aynen böyleydi sonra helak oldular. Ülkemize baktığımızda yaşanan bu olaylar tam bir helak sebebidir. Burada devlet başkanımıza, diyanet işlerine, RTÜK üyelerine, ilahiyat fakültelerine ve sivil toplum örgütlerine sesleniyorum: bu ahlaksızlıkların önüne geçmezsek, önlemler almazsak, gelecek nesilleri yok etmiş oluruz ve bunun vebalinden kurtulamayız.

Bu topraklar İslam boyası ile boyanmış topraklardır ne olur bu rezilliklere bir son verelim. Dedelerimiz bu toprakları bizlere İslam toprağı olsun diye bıraktı, üç beş çakala, ahlaksıza, fahişeye peşkeş çekelim toplumu ifsat etsin diye bırakmadı. Kendimize gelelim, bırakalım şu dünya sevgisini ve tekrar rabbimize dönelim. Onun emirlerine uyalım efendimizin hayatını yaşamaya çalışalım. Yoksa ülkemizde aile ve gençliğimiz yok oluyor.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ