Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Fatma Tunçer Öncü
Fatma Tunçer Öncü
fatmatunceroncu@yenikonya.com.tr

CİHANBEYLİ’NİN KALESİ

14 Haziran 2018, Perşembe günü eklendi. Font boyutu:

Bazı insanlar vardır en çok sevdikleriyle şekillenirler. En çok sevdiklerinin ruhu, şekli duygusu kokusu siner o insanlara. Mesela bundandır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'la bu kadar bütünleşmesi. İstanbul'u öyle çok sevmiştir ki onda artık İstanbul'u görürsünüz ve sonrada Türkiye'yi... Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale de işte bu yüzden baştan ayağa Cihanbeyli'dir. Bazen Yeniceoba, Gölyazı, Yapalı kadar Kürt'tür bazen Taşpınar, Karabağ kadar Türk... Bazen Cihanbeyli'nin hırçın rüzgârlarına benzer bazen mümbit topraklarına...

Cihanbeyli gibi ülkenin en zor coğrafyalarından birinde hizmet vermenin meşakkatini, sadece hizmet için yorulanlar bilir. Türkiye'nin yüzölçümü açısından en büyük ilçesinde başarılı olmanın zorluğunu ise, o zorluklara göğüs gerip ilçenin her karışına hizmet ulaştıranlar. Vatan sevgisini de Kürt nüfusun son derece etkili olduğu bir bölgede, terör örgütü ve onun destekçilerine tek bir kimseyi kaptırmayanlar bilir. Çünkü bu vatan insanıyla güzeldir ve bunu çok iyi bilen Mehmet Kale Cihanbeyli'de birliğin kalesidir.

Başkan seçildiği günden bu yana verdiği sözlerin tamamını yerine getirmekle kalmayan Mehmet Kale, adeta Cihanbeyli'nin çehresini değiştirdi. Camlı köşkler, mahalle parkları, Kordon Boyu Parkı, Kapalı Pazar alanı, Hobi bahçeleri, 15 Temmuz Şehitler Parkı, kuş gözlem evleri, Trafik Eğitim Parkı ve Go Kart, çim sahalar, hayvanat bahçesi ve organize sanayi bölgesi projeleri bunlardan sadece bir kaçı…4 yıla yüzlerce eser sığdırdı. Tabi bu başarılar cezasız kalmadı, birçok kez şahsı hatta ailesi hedef alındı. Ama o azimle kararlılıkla aşkla yoluna devam etti.

Ve geçtiğimiz günlerde Cihanbeyli'nin Kalesi, yetimleri güldürdü dünya güldü...

Başkanlığa geldiği yıl başlattığı "Yetim Gülerse Dünya Güler” projesi bu yıl da devam etti. Başkan Mehmet Kale imzasıyla İlçede 151 çocuğa mektup gönderilerek "Baban hayatta olsaydı kendisinden ne isterdin” sorusunun bulunduğu bir mektup gönderildi. Çocukların mektupla bildirdikleri isteklerin tamamı, Belediye Başkanı Mehmet Kale tarafından yerine getirildi ve hediyeleri bizzat Başkan tarafından kendilerine sunuldu. Kimisine bilgisayar kimisine bisiklet hatta bazılarına çeyiz alındı. Ve en güzeli bu çalışma ilçenin tamamını kapsadı; köylerden beldelere, ilçe merkezine kadar herkese ulaşıldı.

Sadece hizmetle yetinmeyip sevgiyle insanlarını gözeten Mehmet Kale gibi siyasetçilere ülkemizin ve insanımızın her zaman ihtiyacı var. Teşekkürler Sayın Başkan.

 

Bu yazı 833 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ