Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
İbrahim ARICI
İbrahim ARICI
ibrahimarici@yenikonya.com.tr

Dolar Neden Yükselir?

21 Mayıs 2018, Pazertesi günü eklendi. Font boyutu:

seçim var mı? Sorusu ne zaman sorulsa özellikle AK Parti kanadından "gündemimizde yok” denildi. Olağan seçim 2018 yılında yapılacaktı. 2018 yılına kadar Tayyip Erdoğan 'sız planlar devreye girecekti. Sosyal olaylar başta olmak üzere ekonomi üzerinde ciddi hesaplar yapılıp, seçime kadar her alanda yıpratılacak, Cumhur ittifakının önü kesilecekti? Daha öncede bir çok kez buna benzer durumlar yaşadık. seçim hatta baskın seçim kararının alınmasıyla bu kadar kısa zamanda ne yapılabilirdi? Şuan dolar ve Euro tarihi rekorlar kırıyor. Dövizin bu kadar yükselmesine sebep olacak olağanüstü bir durum yokken nasıl oluyor da sürekli tırmanıyor. Seçim öncesi ellerindeki kozu pervasızca kullanıyorlar. Piyasadan 500 milyar gibi bir dövizin çekildiği ifade ediliyor. Böyle bir durumda döviz sıkıntısı baş göstereceği belli. Seçim öncesi anormal bir şekilde döviz artışının arkasında başta ABD ve işbirlikçi para baronlarının olduğu gizli saklı bir olay değil. ABD hiçbir zaman bir ülkenin seçimine direk müdahalede bulunmaz. Parayla, medyayla, orduyla ve o ülkenin dinamik unsurlarını kullanarak iş yapmaya çalışır. Sonuçlarını aldığı an artık ABD'nin emir eri olarak hizmete hazırdır. Türkiye şuan büyük bir imtihanda. Seçimlerde Cumhur ittifakının zaferi ortaya çıkmasıyla her şey yerli yerine oturacaktır. Çünkü bu gibi ekonomik baskı uzun vadeli sürdürülemez. Bunu iyi okumalıyız. 14 yıldır bir çok oyunu bozan bu millet önce cebini değil, önce devletini düşünecek ferasete sahiptir.

MHP'nin Konya listesi belli oldu. Hayırlı olmasını diliyorum. Liste başında tahmin etmekte zorlanmadığımız gibi sayın Bahçeli'nin yanı başındaki isimlerden olan sayın Mustafa Kalaycı bey yer aldı. Konya'dan MHP'nin vekil sayısı beklentisi fazla. Görüştüğüm MHP'nin üst düzey yetkilisi en az 5 vekillik için çalışacaklarını söyledi. 5 olur mu bilmem ama yeni dönemde 1 olmayacağı kesin. Diğer taraftan AK Parti listelerinde kimler olacağını bugün sanırım görmüş olacağız. Değişim şart. Büyük bir değişim beklentisi var seçmende. Şunu da ifade etmekte fayda var. "Şu isim gelirse oy vermem” diyen bir kesim var. Bu kesime gaz veren sosyal medya paylaşımları gece gündüz yapılıyor. Eğer şahıslara olan takıntınız, Erdoğan'a olan sevginizi bastırıyorsa o zaman o sevgiyi biraz sorgulasanız iyi olur derim.

Yazılarımda hiç spora yer vermedim bugüne kadar. Açıkçası takip ederim lakin çok fanatikliğim yoktur. Galatasaraylıyım çocukluğumdan bu yana. Konya stadında Galatasaray'la Konyaspor arasında oynan karşılaşmada Konyaspor'un her atağında aşkla ayağa kalkıp, Galatasaray'ın golünde de içimin sızladığı göründe önce Konyasporlu olduğumu anladım. Bu sezon hem heyecanlı hem de sıkıntılı bir ligi geride bıraktık. Konyaspor bir önceki sezon iki kupayla tamamlarken bu sezon düşecek mi? Kalacak mı? Hesapları yaptık. İstikrarlı bir grafik için hem yönetimsel hem de alt yapı olarak daha çok çalışmamız gerek. Konyaspor şehir için çok önemli. Avrupa'da sadece takımlarının başarıları sayesinde tanınan şehirler var. Önemli bir vizyon bizim açımızdan. Sahip çıkmaya ve desteklemeye devam edeceğiz hangi şartta olursa olsun. Eyvallah…

Bu yazı 938 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ