İbrahim ARICI
İbrahim ARICI
ibrahimarici@yenikonya.com.tr

NE İŞİMİZ VAR LİBYA’DA?

07 Ocak 2020, Salı günü eklendi.

Libya ile olan anlaşma bizim Akdeniz'de sıkışıp o bölgeyi Yunanistan, İsrail, Rumlar, Suudi Arabistan, hatta AB ülkelerinin o bölgede cirit atıp, bizimde kıyılardan olayları seyretmemizi engelledi. Türk askeri Libya'da olması gerektiğini düşünenlerdenim. Bu bölgeye binlerce Km uzaklıktan gelip ortalığı karıştırırken, bizim kendi bölgemizde sessizce beklememiz büyük bir zaaf oluşturur. Dış politikada öngörülü ve cesaretli olmak zorundayız. Bu anlaşma olmasa bırakın petrol aramayı balık bile tutamayız. Uluslararası hukuku gözeterek yaptığımız anlaşma bize bir anlamada Akdeniz'in kapılarını tekrar açıyor.

Konya yatırımlarını sürekli olarak takip ediyoruz. Bir yandan Şehir Hastaneleri, bir yandan Metro, bir yandan Antalya'ya bağlanan yollar, bir yandan tren garı, bir yandan çevre yolu vs. "Konya'da hiç yatırım yok” diyerek sosyal medyada yaygara yapanların daha ne istediklerini anlamış değilim. Yerli otomobilin Gebze'ye kurulmasını fırsat bilip sallayan arkadaşların da aslına bakarsanız yerli otomobile karşı "teneke” gibi yakıştırmalarına şahit oluyoruz. Yani mesele Konya yada üretimin burada olması değil. Nerden vursam acaba diyenlerin ince hesapları var.

Otomobil fiyatları sürekli artıyor. Aldığınız bir otomobilin aynısını 1 ay sonra aynı fiyata bulamıyorsunuz. "Piyasada araba yok” diyen arkadaşların piyasanın bu hale gelmesine katkısı olanlardır. Aldığı aracı "tok satıcıyım” aklıyla satış sitelerine olmayacak rakama koymaları ve birçok satıcının da onu referans göstermeleri araba fiyatlarını uçurdu. Hurda teşvikinin bitmesiyle araç piyasasında yükseliş olacağa benziyor. Kriz dönelerinde özellikle araçların ucuzlamasını bekleyenler yanılır. Çünkü bizde ki ekonomi çark farklı işliyor. Bizde ekonomik daralma varsa sadece gıda değil her alanda yükseliş olur.

Şahsen sosyal medyayı çok kullanan biri değilim. En azından hastalık derecesinde olmadığım kesin. Tik tok diye bir uygulama var. Bu uygulamayı neredeyse tüm gençler kullanıyor. Ancak bu uygulama öyle hale gelmiş ki "bu gençlik bizim gençliğimiz mi?” diye sormadan edemiyorum. Çok izlenme adına saçma sapan hareketler, uygunsuz davranışlar, gayri ahlaki durumlar almış başını gidiyor. Aileler mutlaka bu uygulamadan uzak tutun evlatlarınızı.

Anadolu Gençlik Derneği muhteşem bir organizasyona imza atarak Fetih Gecesi'ni ihya etti. Emeğe geçenlere teşekkür ediyorum. Gençliğin inşası ve ihyasına önemli katkılar sunmuş, şuurlu bir gençliğin yetişmesi adına hizmet etmiş ve dava bilincine sahip gençlerin yetişmesine vesile olmuş Anadolu Gençlik Derneği hizmetlerine devam ediyor. Hala gençler için uğraşan, emek veren birilerini görmekten mutluluk duyuyorum. Allah onlardan razı olsun. Eyvallah…
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ