Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
İbrahim ARICI
İbrahim ARICI
ibrahimarici@yenikonya.com.tr

Tamam mı? Devam mı?

14 Mayıs 2018, Pazertesi günü eklendi. Font boyutu:

Peki tamam diyelim. Cumhuriyet sonrası tüm zamanların en büyük yatırımları sonlansın tamam olsun. Külliyeyi, uçakları satalım. Satalım ki gereksiz boş duracağına hiç olmazsa devletin kasası dolsun. Demirtaş'ta çıksın, özgürlüğüne kavuşsun. İstediği gibi çağrılar yapsın binlerce insan sokağa dökülsün, yüzlerce insan hayatını kaybetsin. Derdimiz olmasın hiçbirimizin. Özgürce gezi toplantıları yapalım. Özgürlüğümüz adına "Zulüm 1453'te başladı”yazalım duvarlara. Devlete ağzıma gelen küfürleri edip, alalım taşları elimize özgürlük için atalım polise. Tamam dış politikamızı yeniden şekillendirip Esed'in kucağına bırakalım çocukları, kadınları, gençleri. Tamam her şey güzel olacaksa Batı'nın her dediğine eyvallah diyelim. Hazır tamam demişken 15 Temmuz darbesini yapan Fetöcü subayları da içerden çıkaralım. Tamam diyelim eskiden olduğu gibi yine başörtüsü yasak olsun. 3 sente muhtaç olduğumuz, borçlandığımız, yatırım yapmadığımız gibi yatırımcıları da kaçırdığımız günleri özlediysek tamam olsun. Medya, asker, yargı kim varsa ortak yönetsin bu ülkeyi eskiden olduğu gibi. Tamam diyelim şimdi. Her ne kadar 24 Haziran sonrası ekonomide ve dış politikada ne yapılacağına dair bir fikrimiz olmasa da "benim adım filan filan biz diyorsak yaparız” diyen büyüklerimiz var nede olsa.

 

Peki "devam” dersek ne olur? ABD'nin, Batı'nın, İsrail'in, Fetöcülerin üzerimizdeki oynadıkları tüm planlarını bozmak istiyorsak devam diyelim. Güneyimizde kurulacak bir Kürt devletine hayır diyeceksek devam diyelim. Ekonomiyi borç batağından alıp sağlam temellerin üzerine kuran ve bu istikrarın devamı için devam diyelim. Her kesimin özgürce okuduğu, kimsenin kılık kıyafetine karışılmadığı bir üniversite ortamının devamı için devam diyelim. Ulaşımda, sağlıkta, savunmada, tarımda, eğitimde ve sanayide her geçen gün yatırımların büyümesini görmek için devam diyelim. Ülkemizin geleceği adına kendi kararlarını alabilen, milletin menfaatine uymayan karaları tanımayacak kadar güçlü olacaksak devam diyelim. Bu ülkeyi gibi vesayet odaklarına bırakmamak için devam diyelim.

 

Bu seçim Türkiye'nin en kritik seçimlerinden biri olacak. Liderlerin kariyerleri, duruşları, kimlerle iş tuttukları yada kimleri karşısına aldıklarına iyi bakın. Kimlerin ne vaatler yaptıklarını iyi gözlemleyin. Sosyal medyada kişiler üzerinden yürütülen kampanyalara değil, adayların söylem ve eylemlerine iyi bakın. Dün başka, bugün başka konuşanları iyi takip edin. Kimler kimlerle kol kola girmiş, kimler kimleri harcama peşinde, kimler kimlere ne söz verdi bunları da es geçmeyin. Şimdi siz karar verin. Tamam mı? Devam mı? Eyvallah…

Bu yazı 736 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ