Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

Dünden Bugüne Ne Değişti?

26 Eylül 2019, Perşembe günü eklendi.

07 ARALIK 2009 tarihinde "HİCRAN DERGİSİ”nde aşağıdaki yazıyı kaleme almıştım. Arşivi karıştırırken bu yazı gözüme ilişti. Tekrar en ince detayına kadar okudum. O gün yazdıklarımla bu gün arasında herhangi bir değişikliğin olmadığını gördüm. HDP'nin o günkü ismi; DTP idi. Şunları demişim;

"DTP, NE YAPMAK İSTİYOR?

Daha önce; demokratik açılım çalışmalarına destek vereceksiniz, sonra terörist başının kaldığı hücreyi bahane ederek, "demokratik açılım bitti” deyip insanlarınızı sokağa dökeceksiniz! Bu, DTP'nin açıkça PKK'nın partisi olduğunu gösterir. Ayrıca ülkede; kanın, gözyaşının, terörün niçin durmadığının, terörü kimin kaşıdığının açık delilidir.

Şimdiye kadar; Doğu ve Güney Doğu Anadolu'muzun; geri kalmasından, eğitimden mahrum oluşundan, sanayileşememesinden, hep itilip kakılmasından, ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmesinden….yakınıyorduk. DTP de yakınıyordu. Buralara; sanayinin gelmesi, her il'e üniversite kurulması, bütün Kürt kardeşlerimize kucak açılması, eski hataların tekrar etmemesi, hep birlikte teröre; " dur” denmesi, Kürtlere; Kürtçe kanal açılması, Türkiye'de yaşayan hiçbir insana ayrıcalık yapılmaması için çaba sarf edilmesi…..bunlar az şey mi? Artık; anaların ağlamaması, bundan sonra terör yüzünden bayrağa sarılı şehit tabutlarının gelmemesini….istemiyor mu DTP?

Hani, el ele, gönül gönüle olacaktık? Hani barışı sağlamak için destek verecektiniz? Sözünüz bu mu? Siz, sizin yararınıza yapılanları göremiyor musunuz? Unutmayın ki bu yaptığınız tahribatın faturasını çok ağır ödersiniz. Halk sizi izliyor. Özellikle Kürt kardeşlerimiz, bu yapılanları asla tasvip etmiyor. Çünkü terörden en fazla zarar gören onlardır. Çünkü hiçbir Kürt terör yapmaz. Terör yapan Kürt olamaz. Terörün kaynağında başkaları vardır.

Kurtuluş savaşında Türklerle Kürtler yan yana savaştı. Sebep; Türkiye'yi yabancılara peşkeş çekmeyelim, aramıza el girmesin, son toprak parçası da altımızdan kayıp gitmesin diye… tarihi süreç içinde; Türklerle Kürtler birbirinden kız alıp vermedi mi? Hala bu güzellikler devam etmiyor mu?

Öyleyse neyimizi paylaşamıyoruz? Nedir derdimiz? Kendi öz kültürümüzü inkar mı? Tarihi çöp sepetine atmak mı? Neden terörü elimizin tersiyle bertaraf etmiyoruz? Bunun için çaba gösterenlerin yanında yer almıyoruz? Bir daha bu aziz, necip millete terör yaşatmamak, hiçbir terör eyleminde bulunmamak üzere halkımızdan, Türkiye Cumhuriyetinden özür dilemelisiniz.” yapılanlara baktığımızda; HDP'nin açıkça Anayasa suçu işlediği, teröre resmen destek verdiği ortaya çıkmaktadır. Kürt anaların feryadı da bu yüzden. Öyle görünüyor ki, bu saatten sonra Kürt kardeşlerimiz HDP'nin ipliğini pazara çıkarmıştır.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ