Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

Toplumsal Çatışmaya Yönelik Düzmece Hareketler

09 Kasım 2018, Cuma günü eklendi. Font boyutu:

Geldikleri günden beri SURİYELİLER üzerinde provokasyon yapmaya çalışılıyor! Halkı sokağa dökmeye, öfke ve kini kabartmaya, düşmanlığı köpürtmeye yönelik hareketler son zamanlarda iyice arttı desek sanırım yanlış olmaz.

  1. ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen erkeklere kızıyoruz. Kendi ülkelerinde kalıp savaşsalardı, burada miskin miskin oturacaklarına…bu, ayrı bir konu. Bununla ilgili; konferans, panel… yapılabilir. Ama her şey bir tarafa, Suriyelilerin ülkemize kabulü; "Ensar- Muhacir kardeşliği” istikametinde değerlendirilmeli. Tabii ki, onların, misafir oldukları ülkede uslu durmaları, kimseye sataşmamaları… gerekir.

Hep birlikte, memleketimizin, birlik ve beraberliğini tehlikeye düşürecek hareketler kimden gelirse gelsin karşısında durmak hepimizin en kutsal görevi. Bu, ister Suriyelilerden gelsin, isterse kendi vatandaşlarımızdan değişmez. Fakat değişen, bizi üzen şu; akla hayale gelmeyen yalanlar, montaj yoluyla üretilen özellikle faceebook üzerinden servis ediliyor.

Nedir, ne değildir diye inceledim. Bir de ne göreyim, bütün bu bilgilerin, yalan, uydurma, iftira ve karalama olduğu sonucu ortaya çıkıyor! Amacın; hükümeti yıpratmak, seçim arefesinde, mahalli seçimlere doğru AK PARTİ üzerinden ayak oyunları oynandığı anlaşılıyor.

Toplumun algısıyla oynanıyor, bilgi kirliliğine sebep olunuyor. Devletin kurumlarının adının geçtiği gerçek bilgiler yerine, tazviratlarla halkın aklı karıştırılmak isteniyor. Şu tezviratları atıyorlar; "devletin, Suriyelilere maaş bağladığı, sınavsız üniversiteye girdikleri, TOKİ'den bedava ev verildiği, telefon faturalarının devlet tarafından ödendiği, arabaları için vergi ödemedikleri, memur olarak atanacakları…

Son tezviratlarını, Koski faturasında görmekteyiz; Konya KOSKİ'ye ait bir su faturasının üzerinde photoshopla oynanarak isim ve fatura bilgileri değiştirilen faturada borç bilgisi "0.00" olarak görülüyor.

Ancak faturada, kullanım bilgileri incelendiğinde, abonenin zaten su kullanmamış olduğu, bu nedenle borç bilgisinin faturaya yansımadığı dikkati çekiyor.

Öte yandan, Kemal El-Ali isimli bir Suriyeliye ait olduğu iddia edilen fatura, KOSKİ'nin sisteminden sorgulanınca, faturanın aslında başka bir isme ait olduğu görülüyor.

Kur'an der ki; "Bir fasık size bir haber getirdiği zaman onu araştırın…” çok doğru ve yerinde bir ilke. Bu ülkeye uyduğumuz zaman kimsenin burnu kanamaz. Zaten bütünüyle Kur'an ilkeleri istikametinde hareket ettiğimiz vakit dünyada ne terör olur, ne katliam, ne savaş ve ne de huzursuzluk. Tabir yerindeyse kurt, kuzuyla yan yana gezer.

Bu yazı 366 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ