Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Kemal SOYLU
Kemal SOYLU
kemalsoylu@yenikonya.com.tr

BU TAKIMIN GÜCÜ BU…

14 Şubat 2017, Salı günü eklendi. Font boyutu:

Antalyaspor gibi ebedi ve ezeli bir rakibin karşısında 1-1’i yakalamışsın.. Ardından penaltı kazanmışsın.. Rakibin 10 kişi kalmış. Trübinler skoru 2-1 olmasını beklerken, takımın en başarılı ismi  Vukoviç topu kale yerine “Panenka” denilen vuruş ile dışarı attı. Ardından konuk ekip 9 kişi kaldı. Yaklaşık 30 dakika 2 eksikle oynayan takıma gol atamamışsan oturup “bu takımla ne yaparız?” diye düşünmek gerek.
Rıza Çalımbay’ın takımın başına gelmesi ile birlikte adeta uçuşa geçen Antalyaspor ile Konyaspor’u, kadro profili olarak kıyaslamak gerekirse, ara açık ara farkla kırmızı beyazlı ekibin önde olduğunu görürüz. Konyaspor’un mütevazi bu kadrosu ile neredeyse “bu skor bile başarılı” diyeceğiz. 
Aykut Kocaman’a karşı yapılan homurtulara bir anlam veremiyorum. Elindeki kadro bu. Aykut Kocaman ne yapsın?. Sosyal medyada yaptığım bir paylaşımın altına, Aykut Kocaman’ı eleştiren bir taraftara cevaben, futbol bilgisine güvendiğim Konyaspor’unda hukukçusu olan Avukat Tevfik Buğdaycı “Sen Antalya’nın kadrosunu Aykut Kocaman’a ver bakalım, ne yapıp yapamayacağını görürsün” diye yazmış. Fazla söze gerek yok. Aykut Kocaman’ı eleştirenlere karşı gereken cevabı vermiş sanırım. 
Konyaspor geçtiğimiz sezon ligi 3.nci bitirdi ve Avrupa kupalarına gitti. Bir fazla bir eksikle hemen hemen aynı kadro ile geçen sezon elde edilen başarıda, diğer takımların iyi olmaması da etken oldu, Konyaspor’da bunu değerlendirerek kendisini hasbel kader Avrupa’da buldu. Bu yılda aynı kadro ile aynı başarıyı bekliyoruz.. Yemezler.
Sen yönetim olarak elini cebine atmayıp, ciddi anlamda transfer yapmayıp, aynı kadroyu Aykut Kocaman’a vererek, bu sezonda aynı başarıyı bekleyemezsin. Çünkü senin rakiplerin geçen seneki rakipler değil. Aykut Kocaman’da sihirbaz değil. 
Bu sezonu bitire bilinecek en iyi yerde tamamlayıp, hedefi gelecek sezona çevirmeliyiz. Gerçi takımla bir yıldan fazla daha sözleşmesi var ama, önce yönetim Aykut Hoca “kalacak mı, kalmayacak mı?” sorusunu netleştirmeli. Ardından da Aykut Hoca’ya da adam gibi bir bütçe ayırıp gereken transferlere şimdiden yönelmeli.  
Bugüne kadar Konya seyircisi hep centilmenliği ile öne çıktı. Bu hem milli takım hem de Konyaspor maçlarında görüldü. Tüm Türkiye’den övgüler aldı. Adeta Konya seyircisi bir marka ve örnek oldu. Ama Antalyaspor maçında yapılanlar “ne diye” sormazlar mı?.  Ayıptır. Konya’nın marka olmuş seyircisini, bir avuç kendini bilmezin lekelemeye hakkı yoktur. Nedir o sahaya atılan su, çakmak neyse yabancı madde dedikleri şeyler!.. 
Hiç kimse “Antalyaspor’u yenemedik” diye dövünmesin. Bu takımın gücü bu. Aldığı ve alacağı başarı da bu. 
Birde şu kendini çok bilmiş futbol uleması geçinen yazar çizer takımına şaşıyorum. Sosyal medyada, TV’lerde ve gazetelerdeki yazılanlara bakılırsa, Konyaspor-Antalyaspor maçının hakemi Serkan Çınar, Antalyaspor’u katletmiş. Konyaspor daha önceki maçlarda hakem faciasına uğrarken neredeydiniz ya?.  Yandaş ve yanlı olmayın. Yazıp çizecekseniz tarafsızca her takımın hakkını savununda sizi adam zannetsinler. Olmaz mı?...

Bu yazı 1271 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ