Kemal SOYLU
Kemal SOYLU
kemalsoylu@yenikonya.com.tr

YAZIK…

21 Şubat 2017, Salı günü eklendi.
Bu şehre ve bu taraftara ayıp ediliyor. Gerçek Konyaspor bu değil. Sahada ruhu bitmiş,  adeta bir iskelet topluluğu geziniyor. Taraftar haricinde Konyaspor’da herkes kafasında ligi bitirmiş..
Yıllarca Ankara’ya, Gençlerbirliği, Ankaragücü, Ankaraspor, Sitespor, Hacettepe  maçlarına  nice deplasmanlara gittim. Bir kaç haricinde bu karşılaşmalarda Konyaspor’un bu kadar rezil duruma düştüğünü hiç görmedim. Ankara deplasmanları sanki  “bizim için her yer Konya” gibi olurdu.  Yenilirdik ama, Konya’nın ortaya koyduğu oyun ve mücadelesi hep konuşulurdu.
Allah aşkına birileri çıksın da Konyaspor’un Gençlerbirliği maçında kayda değer ne yaptığını söylesin. Söyleyemez, çünkü yok.  Gençlerbirliği  Konyaspor’un adından çekinmiş olmalı ki, maça adam gibi asılmadı bile. Eğer ciddi anlamda maça kendini verseydi,  skor çok daha farklı olurdu. Konyaspor, bizim o bildik futbolunu oynayan ruh yapısı ile sahaya çıkmış olsaydı, bu Gençlerbirliği’ni yenmesi içten bile olmazdı.
Hep “transfer.. transfer” dedik. Öyle “üç-beş kişi alın” demedik. Sadece, iş bitirici bir forvet ile orta sahada dinamo görevi yapıp takımı atağa kaldıracak iki adam alacaktınız.  Hemen “hoca istemiyor” ya da, başka takımlar ne adamları bulup getirirken siz, “piyasada öyle adam yok” diyerek işin içinden çıktınız, transfer yapmaktan kaçındınız. Hoca istemiyorsa bile, “bu taraftar istiyor” diyerek, gereken transferi yaparak, masaya vuracak çapta ve kapasitede bir yönetim olmadığınız için, takımı bu hale gele getirdiniz ya.. 
Alttaki takımlar gümbür gümbür geliyor. Böyle giderse gelecek haftalarda, ligden küme düşecek takımlar arasında adımız anılır hale geliriz. Takımdaki biten özgüven ve mücadele ruhu, şahsen beni korkutuyor.
Sezon başı Avrupa’da oynayıp, şimdi bu hale düşmek ne acı değil mi?..
Gereken neyse bir an önce yapılmalı.. Yarın çok geç olabilir..
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ