Kemal SOYLU
Kemal SOYLU
kemalsoylu@yenikonya.com.tr

ZOR GOL ATIYORUZ, ZOR YİYORUZ..

30 Kasım 2015, Pazertesi günü eklendi.
Torku Konyaspor Çaykur Rizespor  deplasmanından 1 puanla döndü. Maçın geneline bakılınca 1'er puan her iki takım içinde güzel.
Son maçlarda Konyaspor deplasmanlarda gol  bulamıyor. İyi kapanıyor, iyi savunma yapıyor. Böyle olunca da  zor gol yiyor,  forvet sıskıntısı çektiği içinde zor da gol atıyor.
Bu durumda puan çetvelindeki yerine bakılınca hiç de fena sayılmayacak cinsten.
Rize maçına damgasını vuran iki isim vardı. Biri Kaleci Serkan Kırıntılı, diğeri de Rizeli Ertuğrul..  Bu iki oyuncu takımlarını kurtaran kahramandı.
Konyaspor'da gol kısırlığına çözüm sanırım devre arasında bulunacak. Takımda "10" numara tabir edilen bir oyuncunun olmamasından dolayı, yeşil beyazlılar maçları bir eksikle oynuyor. 
İkinci yarıda takımlar kurtuluş mücadelesi için ciddi anlamda kadrolarına takviye yapacaklar. Ligin en sonundaki Eskişehirspor bile, Samet Aybaba'yı takımın başına getirerek  ligde kalabailmek adına ölümüne mücadele vereceğinin mesajını verdi.
Diğerlerini siz düşünün artık..
İkinci yarı da puan toplamak öyle sanıldığı gibi kolay olmayacak. 3 puanlı sistemde daha hiç bir takım "ne şampiyon, ne de lige veda edecek" belli değil.. 
Kıran kırana maçlara sahne olacak bir ikinci devre bizi bekliyor. Konyaspor  ligi böyle rolantide götürür, alabildiğince puanları toplar, ilk yarıyı iyi bir yerde kapatırsa, ikinci yarıda kaousun uzağında bir çizgide yoluna devam eder.
Ama görülüyor ki, mutlaka ve mutlaka bu takıma bir forvetin alınması  olmazsa olmaz bir gerçektir.
Takım iyi oynuyor veya kötü oynuyor burası tartışılır. Ama tartışılmayacak bir gerçek vardır ki o da, takımın verdiği mücadele ve puan çetvelindeki yeri.. 
Memnunmuyuz ?..
O zaman mesele yok..
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ