Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Nurettin BAY
Nurettin BAY
nureddinbay@gmail.com

Cihad Vakti

07 Aralık 2017, Perşembe günü eklendi. Font boyutu:

Kaçınılmaz savaşa adım adım ilerliyoruz.

Savaşı isteyen biz değiliz. Evanjelistler istiyor.

Evanjelizm sözlükte "kutsal kitaba inanmak” olarak tanımlanmaktadır. Kelimenin kaynağı Yunancadır. "İyi haber” veya "müjde” anlamına gelen "evangelion” kelimesinden türemiştir.

Bugün Evanjelizm, Amerika'da Hıristiyan toplumun en tutucu ve en radikal kanadını temsil eder. Evanjelistler, Yahudilerin seçilmiş kul olduğuna ve Kudüs'ün Yahudilerin toprağı olduğuna inanırlar. Yahudilerin Mesih'in gelişi ile yeniden dünyaya egemen olacağına inanan Evanjelistler, Yahudi devletinin kurulması, Yahudilerin dünya egemenliğine kavuşması ve Mesih'in gelmesi için yapılacak her türlü mücadeleyi kutsal sayarlar. Evanjelistler bir nevi Siyonist Hıristiyanlardır. Kendilerini, İsa Mesih'in geri döneceği ortama hazırlamak üzere Tanrı (bilerek Allah demiyorum, çünkü onların inandığı yaratan tanımlamasına Allah denemez) tarafından seçilmiş özel bir grup olarak görürler. Özetle, Evanjelistler Yahudi devletinin kurulması için kendilerini feda etmeye hazır azılı militanlardır.

ABD başkanları arasında çok sayıda Evanjelist başkan bulunmaktadır. Aslında başkanın Evanjelist olup olmaması da önemli değildir. Başkan kim olursa olsun, iktidar Evanjelist bir baskı altındadır. Trump'un, başkan yardımcısı olarak görevlendirdiği Mike Pence de koyu bir Evanjelisttir.

Amerika'nın Ortadoğu'ya bakışı hep bu Evanjelist pencereden olmuştur. Arap Baharı ile başlayan, işgallerle hızlanan, kurdukları terör örgütleri eliyle vekâlet savaşları şeklinde devam eden Ortadoğu hadiseleri Evanjelist kuşatmanın ürünüdür. İsrail'e el kaldıracak, dil uzatacak, buğz edecek tüm unsurlar bu kuşatma ile etkisiz hale getirilmiştir. Batıda Mısır, Doğuda Irak ve İran, Güneyde Suudi Arabistan, Kuzey'de Türkiye'nin başına gelen tüm musibetlerin temelinde bu mücadele yatmaktadır.

Amerika ve başındaki zat artık bu gerçeği saklamamaktadır. Trump, ABD'nin bugün-yarın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul edeceğini açıklamaya hazırlanıyor. Peki, Trump durduk yerde arı kovanına neden çomak sokuyor. Çünkü içerisinde bulunduğumuz bu günlerin özel bir önemi var. İsrail Devletinin kurulmasına giden yol, 2 Kasım 1917 Balfour Deklarasyonu ile başladı. Bir İngiliz ürünü olan bu deklarasyonun üzerinden tam 100 yıl geçti. 100 yıl önce Filistin toprakları üzerinde bir Yahudi devleti kurulması kararlaştırıldı.

İngilizler bu amaçlarına ulaşmak için 11 Aralık 1917'de Kudüs'ü işgal ettiler. Yani Kudüs'ü günü gününe bundan 100 yıl önce kaybettik. Şimdi bu işgalin yüzüncü yılında, işgalin yarım kalan bölümünü de tamamlamak istiyorlar. Trump'un durduk yere ateşe körükle gitmesinin sebebi budur.

Biraz daha geriye gidelim. 1897'de Theodor Herzl'in başkanlığında yapılan 1. Dünya Yahudi Kongresinde Herzl, "belki bana gülecekler ama bugün Yahudi Devleti kuruldu. 5 yıl veya 50 yıl sonra herkes bunu görecek” şeklinde cümleler sarf etmişti. Dediği oldu, o tarihten 51 yıl sonra İsrail kuruldu. Yahudilerin, kongrenin 100. yılına kadar ise Arz-ı Mevud topraklarında "Büyük İsrail Devleti'ni " kurma hedefi vardı. Ancak şimdiye kadar gerçekleştirilemedi. Tüm çabalarına rağmen başaramadılar.

Evanjelistler, bu gecikmenin mahcubiyetini yaşıyorlar. Şu günlerde, "efendi” olarak kabul ettikleri Yahudilerin emrinde bu gecikmeyi telafi etmenin büyük çabası içerisine girmiş durumdalar.

Kudüs'ü başkent ilan ederek ilk mermiyi Kudüs'ün 100. işgal gününde açıklama hazırlığındalar. Kısacası Yahudiler ve Hıristiyanlar çoktan başlattıkları savaşı birkaç gün içerisinde Trump'un ağzından resmiyete dönüştürecekler. Bundan dolayı da VAKİT CİHAD VAKTİ'dir. Vakit Müslümanların uyanış vaktidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekli mesajı verdi. Bunun, kabul edilemez olduğunu açıkladı. Şimdi sıra diğer liderlerde ve Müslüman topluluklarda. Özellikle medyaya, STK'lara büyük iş düşecek. Konya ilk adım olarak yüz binlerin katılacağı büyük bir mitinge hazırlık yapsa iyi olur diye düşünüyorum. (Hükümet ile istişareli) Diğer iller de…

Halkımız bu kutsal davada Reis'i yalnız bırakmamalı. Dekontlar, Zarraf bu işin aldatmacası. Kudüs'ü maneviyatta dava, milliyete namus gören aziz milletimizin hakikati görmesi engellenmeye çalışılıyor. Milletimiz bu oyuna gelmeyecektir.

Bu yazı 591 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ