Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Nurettin BAY
Nurettin BAY
nureddinbay@gmail.com

KONYA, SÖZ SENDE…!

15 Aralık 2017, Cuma günü eklendi. Font boyutu:

"Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir.”

 

"Kudüs, Filistin'in başkentidir.”

 

"Son kararıyla tarafsızlığını yitiren Amerika Birleşik Devletleri, Filistin barış görüşmelerinden çekilmelidir. "

 

Tüm bunlar ümmetin ortak düşünceleri olup, bugüne kadar maalesef yüksek sesle dile getirilememişti.

 

1.8 milyar İslam dünyası önceki gün derin bir "oh” çekti. İlk defa düşüncelerine tercüman olunan bir karar çıktı. Bu kararın altına tüm İslam Devletleri imza attılar. İlk defa kendi meseleleri ile ilgili, kendi özelleri ile ilgili, kendi kutsalları ile ilgili bir kararda ortak ses verdiler.

 

Hiç şüphesiz ki bu ortak güçlü sesin mimarı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır.

 

Allah'tan ki, Trump efendinin barışa çomak sokan kararı, Türkiye'nin İİT'in başkanlığı dönemine denk geldi. Şükür ki, başkanı da Recep Tayyip Erdoğan.

 

Lafını esirgemeden, hiçbir güçten korkmadan ve hakikati olduğu gibi söyleyen bir lider. Düne kadar söylemde tüm İslam Âleminin lider gözüyle bakılan Erdoğan'ın liderliği önceki günkü tarihi haykırışı ile resmileşti. O, artık Müslüman halkların da, devletlerin de lideri.

 

Halifeliğin kaldırılması ile birlikte özlemle beklenen o yüce makamın yeniden tesis edilmesi hadisesinin ayak seslerini duyduk önceki gün. İslam dünyası için, kendine yakışır bir Halifenin olması gerektiğini önceki gün daha iyi anladık.

 

Reis, kendinden bekleneni yaptı. Şimdi sıra ümmette.

 

Kudüs ümmetin kanayan yarası… Kudüs, milletimizin yitik mirası. Kudüs Müslümanların haremi…

 

Herkese görev düşüyor. Sadece konuşmak, sadece ağlamak, sadece dua etmek yetmez.

 

Kudüs için Cihat vakti. Cihat için resmi karar tüm İslam Liderlerinin toplantısıyla verildi.

 

Her kimin elinden ne geliyorsa Kudüs için yapmalı.

 

Ve ilk emirde bugün yapılacak mitinge herkes koşarak gelmeli. Cuma namazından sonra Mevlana Meydanı'nda Kudüs Mitingi var.

 

Ahmet Hakan'ı mahcup etmek için daha neyi bekliyoruz? Henüz herhangi bir kapsamlı miting yapılmamış iken, Ahmet Hakan'ın "Konya Kudüs mitingine ilgi göstermedi, bir mağazanın indirimli açılış programına daha fazla katılım oldu” şeklindeki ifadelerine tarihin gördüğü en kalabalık mitingle cevap vermeye ne dersiniz?

 

Ahmet Hakan'dan da öte bugün Amerika Birleşik Devletleri'ne, İsrail'e ve tüm Siyonist eksenle hareket eden her devlet ve herkese görüntümüzle, sesimizle, gücümüzle kararlılığımızı gösterelim. Önce Cuma namazı, ardından miting. Haydi Konya, Kudüs için en gür sedanın buradan verileceğini göstermenin zamanı….

Bu yazı 2634 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ