Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Nurettin BAY
Nurettin BAY
nureddinbay@gmail.com

Şanlıurfa Ve Üç İbrahim

22 Kasım 2017, Çarşamba günü eklendi. Font boyutu:

"AŞK üç harften, SEVGİ beş harften, URFA ise, dört harften oluşur. Aşk ile Sevginin ortası Urfa'dır.”

 

Bu sözler bana ait değil. Refik televizyon kanalımız KANAL URFA Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru'ya aittir.

 

Doğrusu ben Urfa'yı üç İbrahim'den tanıdım. Ezelden Urfa'yı bana ve herkese tanıtan Hazreti İbrahim, bunların birincisidir. Tabii ki, diğer hiç biriyle kıyaslanamayacak kadar… Bu vesile ile selam olsun, Hazreti İbrahim'e.

 

Sonra seksenli yıllarla birlikte ikinci İbrahim'le Urfa yeniden ülkemizin gündemine geldi. Tahmin ettiğiniz gibi İbrahim Tatlıses'ten bahsediyorum. Urfa'yı yıllarca gündemde tuttu. Tatlıses'in hem sesini sevdik, hem doğduğu şehrini…

 

Üçüncüsü benim şahsım ile ilgili olabilir. Ancak, benimle aynı fikirde olan çok sayıda insanın olduğunu söyleyebilirim. İbrahim Toru.

 

İbrahim Toru'nun hayat hikâyesi Tatlıses'in hikâyesine çok benziyor. Tatlıses'in inşaat işçiliğinden şöhrete uzanan hayat hikâyesini bilmeyeniniz yoktur. İbrahim Toru'nun hikâyesi de ayakkabı boyacılığıyla başlıyor. Toru ailesi, TORUTOYS markası ile Türkiye oyuncak sektörünün önemli tedarikçilerinden. Başarıda amcası ve kardeşlerinin desteği ile İbrahim Toru'nun imzası var. Merdivenlerin en alt basamağından işçi olarak girdiği iş hayatında her basamağı sindire sindire geçerek en tepeye yükselmenin başarı hikâyesi onunkisi. Yükseldikçe daha da mütevazileşen kişiliği ise, bu hikayenin bonusu…

 

10. yılını kutlayan Kanal Urfa'nın, geleneksel "iz bırakanlar” ödül törenine katıldık. Şanlıurfa, 2 milyonu kendi, 550 bini ise Suriye'den gelen muhacir olmak üzere 2.5 milyonu aşan nüfusuyla ülkemizin belli başlı şehirlerinden. Dört Organize Sanayi Bölgesine sahip olduğunu ise başarılı ve mütevazı Valisi Abdullah Erin'den öğrendik. Şanlıurfa, gelişiyor büyüyor. Komşu illerin aksine belediyecilik hizmetlerinde de fark atan bir şehir. Diyarbakır'dan Şanlıurfa'ya geldiğinizde aradaki farkı kolayca görebiliyorsunuz.

 

Şanlıurfalılar Konyalıları çok seviyorlar. Konyalı olduğumuzu öğrenen her esnaf mutlaka bize bir şeyler ikram etmek istedi. Konya'ya kardeş şehir gözüyle bakıyorlar. Seyahatte birlikte olduğumuz Mirajans Genel Müdürü Ali Ayvat'da bu sıcak samimiyetten fevkalade memnun oldu.

 

İbrahim Toru, Şanlıurfa'nın tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Kanal Urfa kentin dokusuna uygun bir şekilde üç dilden yayın yapıyor. Türkçe, Kürtçe ve Arapça. Kendisi her platformda doğduğu toprakları tanıtıyor. Bu yılki "iz bırakanlar” ödül törenine Ankara medyası neredeyse tam tekmil katıldı. Hem de en üst seviyede…

 

Hem düşüncesiyle hem de yaşantısıyla Ümmet bilinciyle hareket eden İbrahim Toru'lara ihtiyacımız var. Allah sayılarını artırsın, komşu illere de İbrahimler bahşetsin.

Bu yazı 709 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ