Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Recep Öğütçü
Recep Öğütçü
recepogutcu@yenikonya.com.tr

Muharrem Candan Abimizin Ardından

21 Nisan 2017, Cuma günü eklendi. Font boyutu:

AK Parti'nin iki dönem (22. ve 23. dönem) Konya milletvekilliğini yapan, Çumra'mızın yetiştirdiği Muharrem Candan Abimizi geçen Çarşamba günü ebediyete uğurlardık. Konya Hacıveyis Camii'nde namazını kılarak Üçler Mezarlığına defnettik. Makamı, mekanı cennet olsun. Son bir -iki yıldır pankreas kanseriyle mücadele eden Abimiz, nihayet ruhunu Rabbine teslim etti, zira Ondan gelmişti O'na gitti. Bizi yaşatan O'nun üflediği kendi ruhudur, o Ruh Rabbine avdet edince bedenlerimiz de, aslı ve hamuru olan toprağa avdet edecek. Muharrem Abimizin  ekibeti neyse hepimizin akibeti aynı olacak. O'ndan geldik O'na döneceğiz. "İnna lillahi ve inna ileyhi raciun”.

     Merhum Muharrem Candan Abimiz altmış bir yaşındaydı. Efendimiz (sav)de miladi yıla göre altmış bir yıl yaşadı. Dolayısıyla altmışlı yaşlar bu ümmetin ortalama yaşı, daha fazlası Rabbimizin özel ikramı ve lütfu. Mühim olan bu yaşı dolu dolu bereketli yaşamak. Muharrem Abimiz de altmış bir senelik ömrünü dolu dolu, bereketli, hak davası uğrunda, dürüstlükten ayrılmayarak, bizlere de güzel örnekler bırakarak gitti. Güzel bir ailenin çocuğu olarak geldi, yüksel tahsil yaptı ancak kamu görevi almadı, yıllarca esnaflık yaptı, merhum babası Yusuf Amcayla birlikte halı tüccarlığı yaptı. Bir müddet KOMBASSAN şirketinde üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra Konya Milletvekili seçildi. Konya'mıza ve Çumra'mıza merkezi hükümetin yatırımlarının gelmesi noktasında faydaları oldu.

    Kur'an Kursu öğretmenliği yaptığım yıllarda Kur'an Kursu binamızın hemen yanı başındaki halı dükkanında kendisiyle çok sohbetlerimiz oldu, fikirleri ve tecrübeleriyle bizlere ışık tuttu. Anavatan Partisinin ilk Çumra teşkilatında kurucu başkan olmadığına hayıflanırdı. Ruhunda siyasetçilik vardı, hizmet aşkı vardı. Hayatı boyunca çizgisini hiç bozmadı.

     Evet, yetmişli yıllarda Milli Selamet Partisinin gençlik teşkilatlarında, Milli Türk Talebe Birliği, Akıncılar gibi derneklerde görev aldı, öncülük ve önderlik yaptı. Seksenli-doksanlı yıllarda Refah ve Fazilet Partilerinin teşkilatlarında çalıştı, nihayet Ak Partinin Konya teşkilatının kurucuları arasında yer aldı. Hayatı boyunca siyasetten ve bu yolla hizmet etmekten hiç geri durmadı. Hukukçu üç kardeşi de toplumun sevdiği saydığı insanlar olarak hepimizin takdir ve gıpta ettiği aile bireyleridir.

     Merhum Muharrem Candan Abimize Allah'tan rahmet dilerken, kardeşleri Noter Mustafa Candan, Avukat Recep Candan, Avukat Celal Candan ve ablalarına, diğer yakınlarına ve Ak Parti camiamıza başsağlığı diliyorum. Ertesi gün oğlunun hasretine dayanamayıp arkasından rahmete kavuşan Merhume anneleri Münire Candan annemizin de makamı cennet olsun. Evlatlarına sabırlar niyaz ediyorum.

Bu yazı 1166 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ