Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Recep Öğütçü
Recep Öğütçü
recepogutcu@yenikonya.com.tr

Provokasyonlara Dikkat!

24 Nisan 2019, Çarşamba günü eklendi. Font boyutu:

Ankara -Çubuk ilçemizde Yener isimli şehidimizin cenazesinde CHP Genel Başkanı bir grup tarafından protesto edildi ve kendisine müessif bir saldırı oldu.  Protestocuların ve saldırganların köy halkından olmadığı söylendi. Bu protestonun  masum bir tepki olmadığı, bu toplumu birilerinin karıştırmak ve germek istediği belli. Burada siyasetçiler ve toplum olarak çok hassas olmalıyız. Allah muhafaza Fransa'daki Sarı Yelekliler ülkemize taşınabilir, yeni iç çatışma planlarının hazırlığı yapılabilir,  geziciler tekrar hortlatılabilir. Yetmişli ve seksenli yıllardaki sağ- sol çatışmaları tekrar bu ülkenin başına bela edilebilir.

     Evet, Çubuk'taki protesto hadisesi geçiştirilecek basit bir olay değildir. İçimizde ajanlar cirit atmaktadır. Bir dış parmak bu milleti karıştırmak için her yolu denemektedir. Kılıçdaroğlu'nun kimseye haber etmeden cenazeye katılmak istemesi, birilerinin de Kılıçdaroğlu'na saldırmak için önceden hazırlık yapması ileriye dönük bir planın parçası olsa gerek. Bu milletin yürüyüşünü durdurmak, sükunetimizi bozmak ve Ak Parti iktidarını alaşağı etmek isteyenler var.

     Evet, siyasilerimiz yeni bir dil oluşturmalı, ötekileştirmemeli, birbirine daha saygılı bir dil kullanmalı. Aksi halde rüzgar eken fırtına biçer. "Sürü psikolojisi” diye bir kavram vardır. İlk koyun kendini uçurumdan atarsa sürünün tamamı duraksamadan kendilerini uçurumdan atar. Her şey ilk koyunun hareketine bağlıdır. Bikaç kişinin bağırıp çağırması, ortalığı velveleye vermesi koca toplumu ateşlemeye yeter. Çünkü buna hazır, siyasilerce gerilmiş bir gençlik var.  Bir iç savaş çıkarmak isteyenler pusuda beklemektedir. Aman dikkat diyoruz.

     Otuzlu yıllarda Menemen olaylarını gördük.  Altmış ve seksen yıllarında yapılan darbeler  sağ-sol çatışmalarının arkasından gelmiştir. Doksanlı yıllarda Madımak  ve Maraş olaylarını yaşadık. Gezi ve çukur olaylarında onlarca insanmızı kaybettik, iç çatışma provalarını yaşadık. Çok şükür, bütün bu olayları Sayın Erdoğan'ın cesaretiyle atlattık. Siyasiler daha soğuk kanlı olmalı, gençliğin sokağa dökülmesine meydan vermemelidirler. Burada Sayın Bahçeli'ye de Sayın Erdoğan'a da görev düşmektedir.

     Evet, Sayın Erdoğan seçimlerden sonra dilini yumuşatmıştır, Türkiye ittifakından bahsetmiştir. "Türkiye ittifakı” söylemini Sayın Bahçeli farklı okumuştur. Mecliste Cumhur ittifakı devam ederken, dış politika meselesinde olsun, terör konusunda olsun Türkiye ittifakına ihtiyaç var. Şehitlerimize Allah'dan rahmet diliyorum. Milletimize geçmiş olsun diyorum.  Bir uçurumun kenarından döndüğümüzü belirtmek istiyorum.

Bu yazı 435 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ