Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Yılmaz ALTUNSOY
Yılmaz ALTUNSOY
yilmazaltunsoy@hotmail.com

Yeni Konya, Yeni Türkiye’nin Hür Sesi

01 Haziran 2018, Cuma günü eklendi. Font boyutu:

Yeni Türkiye, baronların, sözde bizden, özde gâvurdan yana olanların değil, milletin hâkim olduğu Türkiye'dir. Anadolu'nun asli unsuru olan Müslüman Türk milletinin, diğer Anadolu unsurlarıyla birlikte, kendi medeniyet çizgisinde ilerleyen bir Türkiye'dir. Varlığını muhafaza etmesi, müstakil olması, bölgesinde ve dünyada söyleyecek sözü olması için kimseden çekinmeyen, korkmayan, izin almayan Türkiye demektir. Yeni Türkiye, inanç hürriyeti demektir, teşebbüs hürriyeti demektir. İnsanımızın hiçbir mani ile karşılaşmadan dilediğince eğitim alması hürriyeti demektir. Milletten toplanan vergilerin, faiz lobilerine değil, doğrudan milletin hizmetine aktarıldığı Türkiye demektir. Yeni Türkiye, Anadolu mozaiğini oluşturan tüm unsurların, ayrıştırılmadan, ötekileştirilmeden, hep beraber büyük Türkiye idealini oluşturmak için çaba gösterdiği Türkiye demektir. Batılı emperyalist güçlerin yüz sene önce milletimizi ve coğrafyamızı dizayn etmesine karşı refleks geliştiren, tarihinden aldığı kuvvet ve cesaret ile kendisine biçilen payeyi ve lütfedilen rolü tanımayan, ecdadı gibi dünyaya İslam medeniyeti perspektifinde yön verme istek ve iradesine sahip olan gençlerin meydana getirdiği Türkiye demektir. Yeni Türkiye demek, dünyadaki zulümlere sessiz kalmayan ve dünyayı kendi eksenlerinde pay etmeye çalışanlara "Ben olmadan asla” diyebilen insanlardan mürekkep bir Türkiye demektir.

Yeni Türkiye'nin inşa edilmesi, devletimizin ve milletimizin birlikte omuz omuza vererek başarabileceği bir yüce ülküdür. Bu yüce ülkünün bir rüyadan ve hayalden ibaret kalmaması, hayata tatbik edilmesi için her vatanperver, cansiperane gayret sarf etmelidir. Demirci ustamız demirini tavında dövmeli, eğitimcimiz elindeki sabi yavruları, bir hamuru yoğurur gibi doğru bir şekilde biçimlendirmeli, esnafımız terazisini doğru tutmalı, mühendislerimiz hesabını düzgün yapmalı, akademisyenlerimiz ilim ocaklarında milletin selameti için yeni keşifler yapmalı, patent sayısını artırmalı, tıbbiyeli hekimlerimiz önce insan hayatı demeli, hukukçularımız Hakk'ın hatırını ve hukukunu her şeyden üstün tutmalı, yazarlarımız ve ediplerimiz her şeyden önce edepli olmalı ve kalemlerini yalnızca hakikati neşretmek için istimal etmeli, basın yayın neşriyatımız ise yekten Hakk'ın sesi olmalıdır ila ahir…

İşte Yeni Türkiye'nin mimarlarından birisi olan Yeni Konya Gazetemiz kendisine düşen vazifeyi hakkı ile ifa eden nadir basın yayın kuruluşlarımızdan birisidir. Yıllardır, gücü değil, hakkı üstün tutan, memleketi mamur edecek proje ve yatırımların naşiri olan, milletin birlik ve bütünlüğü için, her devirde sözünü esirgemeden haykıran gazetenin adıdır Yeni Konya. Adı gibi, Türkiye gibi yenilikçidir Yeni Konya. Ancak yenilikçiliği batılı taklit olarak değil de, kendi öz değerlerinden taviz vermeden, yani minareyi kaybetmeden yeni şeyler söylemek olarak algılayan bir anlayışı temsil eder Yeni Konya.

Milletin baş düşmanı olan cehalet ile mücadele eder, milleti bölmeye, parçalamaya çalışan dış mihraklara ve onların içteki uzantılarına karşı aslan kesilir Yeni Konya. 15 Temmuz hain işgal ve ihtilal teşebbüsüne, sonunu düşünmeden ve bedelini hesap etmeden en önce karşı durur ve meydan okur Yeni Konya.

Yeni Konya Gazetemiz, eski edipler gibi Bab-ı Ali'de, oturduğu yerden, Kars'ın meselelerini kaleme almaz. Bizzat sahaya iner, meseleyi yerinde tetkik eder, hakikat ne ise onu neşreder.

Yeni Konya Gazetemiz, batıla yüz vermez, milleti ve efkar-ı umumiyeyi, tarihin çöplüğünde bile kendisine yer bulamayan fikir kırıntıları ile tedhiş edip, perişan etmez.

Yeni Konya Gazetemizin yazarları, edipleri edeplidir. Hem de edeb-i İslamiye ile müteeddibtirler. Yazarlarımızın her bir sözü ve kelamı, bir büyük zatın da dediği gibi "kalb-i umumi-i müşterek-i milletten bitarafane” çıkar. Yazdıklarının mikyası hiç şüphe yok ki, vicdanlarındaki hiss-i diyanet ve halis niyettir.

Bu duygu ve düşüncelerle, gazetemizin kuruluş sene-i devriyesini tebrik ediyor, Hakk yolunda verdiği büyük mücadelesinde Rabbimden kolaylıklar ve muvaffakiyetler diliyorum. Gazetenin sahiplerine, yöneticilerine ve yazarlarına başarılar temenni ediyorum. İYİ Kİ VARSIN YENİ KONYA VE İYİ Kİ BEN SENDE YAZIYORUM…

Bu yazı 2027 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ