Konya Anadolu Mektebi dönem sonu programlarını tamamladı

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Anadolu Mektebi programı çerçevesinde yazar okumaları yapan lise ve üniversite öğrencileri, Yunus Emre, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Cengiz Aytmatov ve Mustafa Kutlu üzerine 29 ve 30 Haziran 2021 tarihlerinde altı farklı panel düzenledi.

Konya Anadolu Mektebi dönem sonu programlarını tamamladı
01 Temmuz 2021, Perşembe günü, saat 17:00 'de eklendi.
Çevrim içi yöntemle gerçekleştirilen programların açılışı "Gelin Tanış Olalım Yunus Emre” başlığı altında gerçekleştirildi. Programların sunumunu Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Üyesi ve Konya İl Koordinatörü Atilla Yaramış yaptı. 

Açılış panelinde konuşma yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, bizi biz yapan değerleri, Yunus'lardan, Akif'lerden, Necip Fazıl'lardan okuyan gençlerimizin, tarihsel bir ağırlığı olan öz kimliğimizi, daha büyük bir şevk ve heyecanla yaşatacaklarına vurgu yaptı. Anadolu Mektebinin bu anlamda öncü bir çalışma olduğunu vurgulayarak Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü başta olmak üzere, emek veren herkese teşekkür etti.

Tarım eski Bakanı ve Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü ise Anadolu Mektebinin Yunus Emre ve Mevlana okumaları yapmadan tam anlamıyla "Anadolu” ismini hak etmiş olmayacağını düşündüklerini ifade ederek geçtiğimiz yıl Yunus Emre, bu yıl da Mevlana okumalarına başlanıldığını söyledi. 

İki gün süren programlarda Konya Sosyal Bilimler Lisesi, Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi, Selçuklu Fen Lisesi, Karatay Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Meram İbrahim Ethem Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Karatay Dr. Ali Rıza Bahadır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Akşehir Fen Lisesi, Akşehir Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Selçuklu Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi, Karapınar İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi ve Ereğli Lisesi ile şehirdeki farklı üniversitelerden öğrenciler görev aldı. 

Programların sonunda yazarlar Mustafa Özçelik, Bekir Şahin ve Duran Boz ile Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Üyeleri ve merkez koordinatörleri Ahmet Özdemir, Osman Aydoğan ve Fatih Akbay da değerlendirme konuşması yaptı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ