Konya’dan 6 öğrenci LGS Türkiye birincisi oldu

Konya'daki farklı okullarda eğitim gören 6 öğrenci LGS Türkiye birincisi oldu.

Konya’dan 6 öğrenci LGS Türkiye birincisi oldu
02 Temmuz 2021, Cuma günü, saat 17:00 'de eklendi.
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Konyalı 6 öğrencinin Liseye Geçiş Sınavı'nda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olduğu belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Konya'daki farklı okullarda eğitim gören 6 öğrenci, 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen LGS kapsamındaki merkezi sınavlarda tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan almış ve Türkiye Birincisi olma unvanını elde etmiştir. 

Ülkemiz genelinden 36 şehirden 97 öğrencinin birinci olduğu sınav sonuçlarına göre Ilgın 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulundan Ümmü Yaren Gökmen, Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulundan Muhammed Hakan Ekinci, Özel Akşehir Final Ortaokulundan Muhammet Efe Aydın, Selçuklu Özel Temel Değerler Ortaokulundan Kerem Furkan Doğan, Selçuklu Özel Konya Esentepe Ortaokulundan Mahmut Ekin Toprak ve Selçuklu Özel Profesyonel Eğitim Ortaokulundan Mehmet Özer Türkiye Birincisi olmuşlardır.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de bu önemli başarıyı elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyor, her birinin daha nice büyük başarının altına imza atacakları bir eğitim hayatı diliyoruz. Onların yetişmesinde emeği olan yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz."
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ