Reklam

Başkan Karabacak: Yapılandırma süresi uzatılmalı

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, vergi ve prim borçlarının yapılandırılmasının uzatılması gerektiğini dile getirdi.

 Başkan Karabacak: Yapılandırma süresi uzatılmalı
27 Aralık 2020, Pazar günü, saat 13:34 'de eklendi.
Karabacak, vergi ve prim borçlarının yapılandırılmasının bu hafta sonu biteceğini hatırlatarak, "Hükümetten yapılandırmanın revize edilerek sürenin tekrar uzatılmasını bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Yapılandırmanın bugüne kadar ki geçen sürecinde 3 milyonu aşkın kişinin borcunu yapılandırmak üzere başvuruda bulunduğunu belirten KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, "Henüz 450 milyara yakın borç yapılandırılmak için bekliyor. Zamanın daralması ve pandemi etkilerinin esnafımızın üstünde devam etmesi nedeniyle Hükümetimiz tarafından yeniden revize edilerek süre uzatımı yapılmalıdır. Birçok Esnaf ve Sanatkârımız yaşamış olduğu iş kaybı nedeniyle yapılandırma süresi içerisinde müracaatlarda bulunamadı. Süre uzatımı ile birlikte 36 ay olarak belirlenmiş olan vade sayısı 60 ay olarak revize edilirse Esnafımıza ödeme kolaylığı sağlanmış ve böylelikle vergi ve prim borç yapılandırmasında beklenen rakamlara ulaşılmış olunur” diye konuştu.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ