​BtcTurk’e erişim sorunu! Şirketten açıklama geldi

Türkiye'deki popüler kripto para borsalarından biri olan Btc Turk'e saatlerdir erişilemiyor. BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarına erişim yapılamazken, şirketin kurucusu Kerem Tibuk ve şirketin internet sitesinden bir açıklama yapıldı. İşte detaylar...

​BtcTurk’e erişim sorunu! Şirketten açıklama geldi
24 Ocak 2022, Pazartesi günü, saat 09:00 'de eklendi.
Türkiye'nin en büyük kripto para borsalarından olan BtcTurk'te yaşanan ve saatlerdir süren erişim problemi pek çok yatırımcıyı tedirgin etti. Çok sayıda yatırımcı yaşanan bu kesintiye sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

ÇALIŞAMALAR SÜRÜYOR
Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Değerli kullanıcılarımız, Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir."

Şirketin resmi internet sitesinden saat 21.00'da ise şu açıklama yapıldı: "Değerli kullanıcılarımız, Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir."

KEREM TİBUK'TAN AÇIKLAMA
BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk da sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Tibuk bir kullanıcının, "Bu tip durumlarda CEO'dan bir açıklama gelmemesi yatırımcıyı tedirgin eder. Bu kadar insan soruyor, cevap verip telkin etmek lazım" paylaşımı üzerine, "Microsoft kaynaklı teknik bir sorun var, arkadaşlar uğraşıyor. Biraz zaman alabilir. Endişelenecek bir durum yok." açıklamasında bulundu.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ