Bakan Nebati: Vatandaşı rahatlatmak için yapılan her uygulamayı değerli bulacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, firmaların vatandaşları rahatlatmak amacıyla yapılan her uygulamayı değerli bulacaklarını vurgulayarak, "Vergi düzenlemesi, teşvikler ve sübvansiyonlar ile etkin ve hızlı şekilde gerekli tüm adımları atıyoruz" dedi.

Bakan Nebati: Vatandaşı rahatlatmak için yapılan her uygulamayı değerli bulacağız
12 Mayıs 2022, Perşembe günü, saat 20:19 'de eklendi.
Bakan Nureddin Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmaların temsilcilerinin ardından, şeker, yağ, süt ve peynir üreticileri ile gıda perakendecilerinin temsilcileriyle görüşmeler yapıldığını duyurdu.

Enflasyon ataletini kırmanın öneminin bilinciyle, fiyatlamalarda olağan dışı artışlara asla müsamaha göstermeyeceklerini vurgulayan Nebati, şunları kaydetti:

"Firmalarımızın, vatandaşlarımızı rahatlatmak amacıyla devreye alacağı her uygulamayı değerli bulacağımızı ve bu uygulamalara ek olarak tamamlayıcı adımları hız kesmeden atacağımızı ifade etmek istiyorum. Vergisel düzenlemeler, teşvikler ve sübvansiyonlar ile etkin ve hızlı şekilde gerekli tüm adımları atıyoruz. Ülkemizin ileriye dönük hamlelerinde her daim katkı sunan firmalarımızın, ülkemizin menfaati için atacağı tamamlayıcı nitelikteki adımlar yarının müreffeh Türkiye'si için kilit bir role sahip olacaktır."
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ