Kulu Belediyesi’nden esnafa destek paketi

Konya'nın Kulu Belediyesi tarafından pandemi nedeniyle iş yerlerini kapatmak zorunda kalan, çalışma saatlerine ve hizmetlerine çeşitli sınırlamalar getirilen esnafa kira desteği verilecek.

 Kulu Belediyesi’nden esnafa destek paketi
23 Şubat 2021, Salı günü, saat 22:00 'de eklendi.
Kulu Belediye Başkanı Murat Ünver, pandemi nedeniyle iş yerini kapatmak zorunda kalan esnafa 1000 TL kira desteği verileceğini açıkladı. 

Başkan Ünver, tarafından yapılan yazılı açıklamada; "Pandemi salgınını ilçemizin en az zararla atlatması için Kulumuzda esnafımızla birlikte  kader birliği yapıyoruz. İyi günde ve kötü günde bir ve beraberiz. "Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz.” anlayışı ile esnafımıza destek olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Pandemi nedeniyle genelge kapsamında  işyerini kapatmak zorunda olan esnafımıza 1.000 tl kira desteği verilmesine karar verilmiştir. "dedi.

Başvuru yapacak olan esnafların Kulu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'ne vergi levhası ve işyeri ruhsatları ile kendi adına açılmış banka hesap bilgilerini ibraz etmesi yeterli olacağı, başvurusu onaylanan esnafın kira desteği başvuru esnasında vermiş oldukları IBAN veya hesap numaralarına yatırılacağı ifade edildi. 

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ