“2022 Avrupa Mesleki Eğitim Becerileri Haftası” kapsamında düzenlenen serginin açılışı yapıldı

2022 Avrupa Mesleki Eğitim Beceri Haftası kapsamında Konya'daki meslek liselerinin yürüttükleri çalışmalardan örneklerin yer aldığı serginin açılışı, "Mesleki Eğitimi Biliyorum, Üretime Katılıyorum" temasıyla ASELSAN KONYA Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

“2022 Avrupa Mesleki Eğitim Becerileri Haftası” kapsamında düzenlenen serginin açılışı yapıldı
18 Mayıs 2022, Çarşamba günü, saat 14:20 'de eklendi.
Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, açılışta yaptığı konuşmada mesleki eğitimin önemine vurgu yaparak Konya'nın bu noktada çok ileri düzeyde bir konumda olduğunu ifade etti.

Seyit Ali Büyük, sanayi ürünlerinden tarım ürünlerine kadar bu okullarımızın çok geniş bir alanda üretimde bulunduğunu belirterek serginin düzenlendiği ASELSAN KONYA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin de ülkemizin savunma sanayine ciddi katkılar sunacak bir eğitim kurumu olacağını sözlerine ekledi.

Yapılan konuşmanın ardından kurdele kesilerek serginin açılışı yapıldı. Misafirler tarafından sergi alanları tek tek gezilerek ürünler incelendi.

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerimiz katılım sağladı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ