20. Milli Eğitim Şûrası Konya Bölge Çalıştayı gerçekleştirildi

01-03 Aralık 2021 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak olan 20. Milli Eğitim Şûrası öncesinde düzenlenen Konya Bölge Çalıştayı, Mevlana Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

20. Milli Eğitim Şûrası Konya Bölge Çalıştayı gerçekleştirildi
19 Ekim 2021, Salı günü, saat 17:03 'de eklendi.
Milli Eğitim Bakanlığının en yüksek danışma kurulu olan Milli Eğitim Şûrası, 7 yıl aradan sonra bu sene 'Eğitimde Fırsat Eşitliği' ana temasıyla gerçekleştirilecek. 
Şûra öncesi düzenlenen Konya Bölge Çalıştayı öncesinde oluşturulan komisyonlar tarafından 'Okul Öncesi, İlköğretim ve Ortaöğretimde Fırsat Eşitliği',  'Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi' ve 'Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi' başlıkları üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Çalıştaya öğrenciler, öğretmenler, eğitim yöneticileri, akademisyenler, Konya'daki üniversitelerin eğitim fakültelerinin dekanları, belediyelerin, sendikaların ve odaların temsilcileri katılım sağlayarak katkı sundu. 
Bildirilen görüşlerin derlenerek raporlaştırılacağı ve MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına iletileceği ifade edildi. Karaman ilinden de temsilci eğitimcilerin yer aldığı programa dolaylı ya da direk olarak eğitim öğretim faaliyetlerinde bulunan kurum ve kuruluşlardan temsilcileri katılım sağladı. 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ