6. Konya Tanıtım Günleri başlıyor

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "6. Konya Tanıtım Günleri" bu yıl İstanbul Yenikapı da 23-26 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek.

6. Konya Tanıtım Günleri başlıyor
30 Kasım 2021, Salı günü, saat 11:08 'de eklendi.
Konuyla ilgili bir otelde düzenlenen basın toplantısında gazetecilere bilgi veren KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, geçen yıl pandemi nedeniyle yapamadıkları organizasyonu bu yıl daha büyük bir özlem ve coşkuyla yapmayı planladıklarını söyledi.

Başkan Kemal Çelik basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
İstanbul Yenikapı'da 6'ncısını gerçekleştireceğimiz bu buluşmayı iki kadim şehir Konya ve İstanbul'un buluşması olarak görebiliriz. Geçtiğimiz yıl salgın nedeniyle yapamadığımız bu organizasyonu, bu yıl daha büyük bir özlem ve coşku ile yapmayı planlıyoruz. Bu anlamda büyükşehir belediye başkanımız Uğur İbrahim Altay'ın önemli destekleri olduğunu ifade etmek isterim.

Daha önce yaptığımız ve festival havasında geçen Konya tanıtım günlerini birçoğunuz zaten biliyorsunuz. Geçtiğimiz aylarda yaptığımız Konya ziyaretlerinde merkez ve taşra belediye başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve sanayici iş insanlarımıza davet lerimizi sunduk. İstanbul'da yaşayan hemşerilerimizin bu özel buluşmayı iple çektiğini ifade etmek istiyorum. Yemek kültürü başta olmak üzere tüm alanlarda tanıtımlar yaparak Konya'nın kadın bir başkent olduğunu, hoşgörü şehri olduğunu, İstanbul'da yaşayan tüm vatandaşlara yine tanıtma imkanı sunmuş olacağız.

23 26 Aralık 2021 tarihinde İstanbul Yenikapı etkinlik alanında 6'sını gerçekleştireceğimiz Konya tanıtım günleri etkinliğine tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz.

Toplantımıza katılımlarınızdan dolayı KONSİAD Genel Merkez Yönetimi, şubelerimiz, yönetim kurullarımız, üyelerimiz ve İstanbul'da yaşayan 400 bin hemşerimiz adına şahsınıza ve kurumlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. (Konhaber / Kemal Sayın - Ziya Koç)
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ