Ahmet Çalık’ın Kur’an-ı Kerim okuduğu anın görüntüleri ortaya çıktı

Konyasporlu Milli futbolcu Ahmet Çalık'ın Kur'an-ı Kerim okurken çekilen görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Ahmet Çalık’ın Kur’an-ı Kerim okuduğu anın görüntüleri ortaya çıktı
17 Ocak 2022, Pazartesi günü, saat 14:17 'de eklendi.
Geçtiğimiz günlerde Ankara'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Konyasporlu Milli futbolcu Ahmet Çalık, tüm Türkiye'yi hüzne boğdu.

Spor camiasının yanı sıra öğrencisinden esnafına kadar her kesimden insanın yas tuttuğu elim trafik kazasının ardından Çalık'a ait görüntüler de çıkmaya başladı.   

O görüntülerin birinde Ahmet Çalık'ın Kur'an-ı Kerim okumaya hazırlandığı sırada yanında bulunanlardan birinin o anı kayıt altına aldığı görüldü. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından milli futbolcunun güzel ahlakı birçok izleyicinin büyük ilgisini gördü.

Ahmet Çalık için maç öncesi anma töreni düzenlenecek 
Öte yandan Konyaspor, yarın Adana Demirspor ile oynayacağı maç öncesi Ahmet Çalık için anma töreni düzenleyecek. Ahmet Çalık anısına basılan 10 bin adet atkını taraftara dağıtılacağı öğrenildi. Maçın 6.dakikasında ise taraftar sahaya karanfil atacak. 

Ahmet Çalık'ın ailesi Suriye'deki mazlumları unutmadı
Ahmet Çalık'ın vefatının ardından Çalık ile çalışan birçok teknik direktör ve beraber futbol oynadığı arkadaşları yardımsever kişiliğini anlatmıştı. Ahmet Çalık'ın ailesi, İHH İnsani Yardım Derneği aracılığı ile çocuklarının hayrına Suriye'deki savaş mağduru mazlumlara dağıtılmak üzere 750 aile için gıda kolisi bağışladı. (Konhaber / Kemal Sayın)
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ