AK Parti’den Sedef Kabaş’a tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gazeteci Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaret içeren sözlerine sert tepki gösterdi.

AK Parti’den Sedef Kabaş’a tepki
22 Ocak 2022, C.tesi günü, saat 09:52 'de eklendi.
Sedef Kabaş, özel bir televizyon kanalında sarf ettiği sözlerle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı. Kabaş'ın sözlerine iktidar kanadından tepkiler peşpeşe geldi.

"Bu aziz millet Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmaya devam edecek"
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımızın şahsına ve Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik hakaret dolu sözler, söyleyenin zavallı ve müptezel halini ortaya koymuştur. Bu aziz millet, hadsizlere inat Cumhurbaşkanımıza da onun makamına da sahip çıkmaya devam edecek."

"Bu ahlaksızlığı mahkum ediyoruz"
Gazeteci Kabaş'a tepki gösteren bir başka isim de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ti.

Çelik, "Milletin oylarıyla seçilmiş seçilmiş Cumhurbaşkanımıza, Devletimizin başına bu çirkin üslupla hitap millete ve milli iradeye hakarettir. Bu ahlaksızlığı mahkum ediyoruz. Bu aşağılık davranışla hukuki ve siyasi olarak en güçlü şekilde mücadele edeceğiz. Gazeteci sıfatı taşıyan Sedef Kabaş'ın bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanlığı makamını aşağılık sözlerle hedef alması muhalefet değil ahlaksızlık ve pespayeliktir" dedi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu ise, "Hadsiz ve densizlerin seviyesiz ifadeleri ancak kendi sıfatlarını ortaya koyar. Milletimizin Sn Cumhurbaşkanımıza olan sevgisi ve desteği, kin ve nefretinizi daha da artırmış görünüyor. Her zaman olduğu gibi yine cevabınızı aziz Milletimizden alacaksınız" açıklamasını yaptı. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ