Antalya’da 29 yıl sonra yoğun kar yağışı

Antalya'da kar yağışı etkili oluyor. Antalya'da sahile örtü bırakan en son kar 1993'te yağmış ve 5 santimetre ölçülmüştü.

Antalya’da 29 yıl sonra yoğun kar yağışı
25 Ocak 2022, Salı günü, saat 10:17 'de eklendi.
Kent merkezinde gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden yağış, bu anlara tanıklık edenleri hem şaşırttı hem mutlu etti.

Sahil bandında beyaz örtü oluşmazken, deniz seviyesinden yüksek kesimlerde yer yer kar birikintileri görüldü. Bazı vatandaşlar, bu alanlarda kar topu oynadı.

29 yıl sonra kara doydular
Antalya`da sahile örtü bırakan en son kar 1993`te yağmış ve 5 santimetre ölçülmüştü.Kente 2005 ve 2019`da da yağan kar yollarda tutmamıştı.

Arkadaşlarıyla karda eğlenen Büşra Betül, AA muhabirine, evde birkaç saatle sınırlı yağışı beklediklerini anlatarak, "Kar yağınca kendimizi dışarıya attık. Çok mutluyuz. Karın yağması o kadar iyi geldi ki stres attık." dedi.

Taner Can da birkaç saat sonra işe gideceğini belirterek, "Kar yağışını arkadaşımla izledim. Karla oynayıp eğlendim. Uykusuz kalmama değdi." diye konuştu.

Öte yandan, Antalya'da sahile örtü bırakan en son kar 1993'te yağmış ve 5 santimetre ölçülmüştü. Kente 2005 ve 2019'da da yağan kar yollarda tutmamıştı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ