Bakan Koca’dan Konya’daki silahlı saldırıya ilişkin açıklama

​Konya'da görev yaptığı hastanede saldırıya uğrayan Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya ve saldırgan hayatını kaybetti. Olaya ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Adli makamlar dehşet saçan canilik konusunda araştırmalarını sürdürüyor” dedi.

Bakan Koca’dan Konya’daki silahlı saldırıya ilişkin açıklama
06 Temmuz 2022, Çarşamba günü, saat 17:00 'de eklendi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Konya Şehir Hastanesi'ndeki saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından olaya ilişkin yaptığı açıklamada: "Konya Yunak İlçe Devlet Hastanesinden bir güvenlik görevlisi, Konya Şehir Hastanemizde bir hekim arkadaşımıza silahıyla ateş ederek onu hayattan kopardı. Olayda kendisi de öldü. Adli makamlar dehşet saçan canilik konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.
 
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
"Konya Şehir Hastanesi'nde görevli doktorumuz Ekrem Karakaya silahlı saldırıda katledildi. 
Hekim kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesinin, tıp dünyamızın, Konya'mızın başı sağolsun."
 
Bir kınama mesajı da Ömer Çelik'ten
Alçakça saldırıyı kınadığını dile getiren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Konya Şehir Hastanesi'nde doktor Ekrem Karakaya'nın silahlı saldırı sonucu öldürülmesini, vatandaşlarımızın sağlığı için mücadele veren hekim kardeşimizin alçakça katledilmesini lanetliyoruz" dedi.
  Usta: Sağlıkta şiddet kabul edilemez
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da: "Konya Şehir Hastanemizde bir saldırgan tarafından gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden doktorumuza Allah'tan rahmet diliyorum. İlgili makamlarımız olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor. Her ne sebeple olursa olsun sağlıkta şiddet kabul edilemez." diye belirtti.
Başkan Altay'dan başsağlığı mesajı
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Konya Şehir Hastanesinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden doktor Ekrem Karakaya'ya Allah'tan rahmet diliyorum. Şehrimizin, yakınlarının ve sağlık camiamızın başı sağ olsun." dedi.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ