Başkan Angı: 19 Mayıs milli uyanışın sembolüdür

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 103'üncü yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Angı: 19 Mayıs milli uyanışın sembolüdür
18 Mayıs 2022, Çarşamba günü, saat 10:09 'de eklendi.
19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla Türk Milleti'nin yeniden diriliş destanının başladığını hatırlatan Başkan Angı, Kurtuluş Savaşı ile birlikte istiklal meşalesinin sönmemek üzere yakıldığını vurguladı. Başkan Angı, "19 Mayıs milli uyanışın sembolüdür. 19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Türk Milleti'nin varlık ve yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. 19 Mayıs, milletimiz için bir iftihar kaynağıdır. 19 Mayıs'ta başlayan özgürlük mücadelemizde aziz milletimiz büyük bir bağımsızlık savaşı vermiş, top ve tüfeklerle saldıran 7 düvele iman gücüyle karşı koyarak büyük bir destan yazmıştır” dedi.

‘Bizler istikbalimizi genç şehitlerimize borçlu bir milletiz' diyen Başkan Angı, sözlerini şöyle tamamladı: "19 Mayıs 1919 tarihinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençliğimize bayram olarak armağan edilmesi ayrı bir anlam taşımaktadır. Bu kapsamda Türk gençliğimizin, ecdadından aldığı ilhamla ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıracak çalışmalara imza atacağına inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.” 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ