Başkan Kavuş’tan Mevlid-i Nebi mesajı

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Mevlid-i Nebi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kavuş, insanlığın Hz. Muhammed'in getirdiği evrensel, insani değerlere ve müjdelere her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Başkan Kavuş’tan Mevlid-i Nebi mesajı
17 Ekim 2021, Pazar günü, saat 13:53 'de eklendi.
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V)'in dünyaya gelişinin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı. 

 "PEYGAMBERİMİZİN BİZE BIRAKTIĞI MİRASI ANLAMAK İÇİN ÖNEMLİ FIRSAT”

Başkan Kavuş, Mevlid Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; "Alemlerin Efendisi Hazreti Muhammed (sav)'in dünyaya teşrif edişinin yıldönümü olan Mevlidi Nebi'yi idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün insanlığın yaşadığı sorunları göz önüne getirdiğimizde, Peygamberimizin ortaya koyduğu ve örnek olarak yaşadığı, hak ve adalet gibi kavramların, insanlık için ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılmaktadır. Mübarek geceler, peygamberimizin insanlığa bıraktığı mirası anlamak için önemli bir fırsattır. Bu nedenle, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Mevlidi Nebi'nin tüm insanlığa hayırlar getirmesini, İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesini; tüm insanlığın gözyaşlarını dindirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Tüm hemşehrilerimizin ve vatandaşlarımızın mübarek gecesini en içten dileklerimle kutluyor, bu gecede yapacakları duaların ve ibadetlerin makbul olmasını temenni ediyorum”
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ