Başkan Pekyatırmacı: Çevreye duyarlı çalışmalarımızı sürdüreceğiz

Selçuklu Belediyesi tarafından inşa edilen ve geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan katı atık istasyonuna boşaltım yapan çöp araçlarının şehir merkezine girmeden önce tüm temizlik ve bakımları yapılıyor.

Başkan Pekyatırmacı: Çevreye duyarlı çalışmalarımızı sürdüreceğiz
23 Mayıs 2022, Pazartesi günü, saat 13:55 'de eklendi.
Selçuklu Belediyesi çevre temizliği ve sağlığına verdiği önemi bu kez de katı atık toplama araçları yıkama ve bakım tesisiyle ortaya koyuyor. Şehir merkezinde çöp toplama ve süpürge hizmeti sunan araçlar yıkama ve bakım tesisinde temizlik, hijyen ve tüm bakımları yapılarak görevine devam ediyor. Böylelikle araçlar şehrin çevre temizliğine ayrıca katkı sunuyor. 

Aşkan Mahallesi Gökçeli Sokak'ta 1509 metrekare taban alana inşa edilen tesis zemin + asma kattan oluşuyor. İçersinde bekleme alanı, 2 adet idari ofis, 10 adet yıkama alanı, 2 adet yağlama alanı, soyunma odaları,wc,depo ve enerji odası bulunuyor. Tesis geçtiğimiz yıl itibariyle tamamlanarak hizmet sunmaya devam ediyor.  

"Çevreye duyarlı çalışmalarımızı sürdüreceğiz”
Temiz çevrenin tüm insanlığın ortak hazinesi olduğuna vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: "Türkiye'nin ilk sıfır atık belgesine sahip öncü kurumlarından bir tanesi olarak çevre bilincinin toplumsal bir refleks olması ile ilgili önemli faaliyetler yürütüyoruz. Bu kapsamda şehrimizin ve ilçemizin çevre temizliğini sağlayan katı atık toplama araçları ve diğer temizlik araçlarımız şehir merkezine girmeden dezenfekte edilerek tüm bakımlarının yapılıyor. Daha temiz ve sağlıklı bir çevre duyarlılığına,  inşa ettiğimiz Hizmet Araçları Yıkama ve Bakım Tesisimizle katkı sağlamaya devam ediyoruz. Biz Selçuklu Belediyesi olarak bu çevre duyarlılığının 7'den 70'e tüm vatandaşlarımıza  yayılması için gayret etmeye devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerimizi bu anlamda çevre gönüllüsü olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu. 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ