Başkan Tutal: Engelli kardeşlerimizin her zaman hizmetindeyiz

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında çalışma arkadaşlarını ve engelli bireyleri ziyaret ederek günlerini kutladı.

Başkan Tutal: Engelli kardeşlerimizin her zaman hizmetindeyiz
03 Aralık 2021, Cuma günü, saat 16:23 'de eklendi.
Başkan Tutal, engelli bireylerin toplumun vazgeçilmez ve ihmal edilmez bir parçası olduğunu onların sorunlarının çözüme kavuşturulup ihtiyaç duydukları hizmetleri en hızlı şekilde gerçekleştirmenin vatandaşlık görevi olduğunu kaydetti.

Belediye bünyesinde işçi, memur ve farklı kademelerinde çalışan Ümmügülsüm Balcı, Cemal Akbaba, Mehmet Küçük, Kenan Kaya ve Cemalettin Önder ve Mehmet Bilgin'i ziyaret eden Başkan Tutal, çalışma arkadaşlarına çiçek takdim etti. 

Başkan Tutal daha sonra eşi Melek Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve Gençlik ve Kadın Kolları Başkanı ile  birlikte  engelli birey Merve Karasu, Hüseyin Aslan'ı  ziyaret ederek bir süre sohbet etti. 

Başkan Tutal; "engelli kardeşlerimizin gayretlerini görüyorum. Hem çalışıyor, hizmet ediyor hem de sosyal hayattan kopmuyorlar. Neleri başarabileceklerini görüyor,  yaşama sevinciyle hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz. Bizler belediyeler olarak bu kardeşlerimizin gerek sosyal hayatta, gerekse özel hayatlarında yapabileceğimiz kolaylıklar noktasında bu güne kadar elimizden geleni yaptık, yapmaya devam ediyoruz. 

Yaptığımız ve yapılması gereken çalışmaları bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak değerlendirmekteyiz. Özellikle şehir içerisindeki ulaşımları ve iletişimleri noktasında her hangi bir sıkıntı görünmüyor. Bizden bu konularda ne zaman bir talepleri istekleri olursa biz her zaman emirlerindeyiz. Kardeşlerimizin yanında olmak her şeyden önce insan olmanın bir sorumluluğudur. 

Toplumun içerisinde, özel ve değerli bireyler oldukları bilinciyle, hayatın içerisinden tüm engelleri kaldırarak, hayata katılımlarına destek olarak yaşamlarını daha da güzelleştireceğimize inanıyoruz. Sevgi, dayanışma ve empati ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte sağlayacağız. İnsanı insan yapan, insanı yücelten hususlar manevi değerlerdir. Engelli bireylerimizin günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü engeli ortadan kaldırmak ve destek sağlamak için yaptığımız çalışmalar devam etmektedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, başta çalışma arkadaşlarım ve şehrimizde yaşayan engelli kardeşlerimiz olmak üzere tüm engelli vatandaşlarımızın bu özel günlerini kutluyor, bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağı engelsiz bir dünya temenni ediyorum” dedi. 

Çalışma arkadaşları ve engelli birey Merve Karasu ve Hüseyin Aslan Başkan Tutal'a kendilerine göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederek çalışmalarında kolaylık diledi.  
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ