Bozdağ: Terör örgütlerini tercih edenler kendi yanlışlarını görsün

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Avrupa'da birçok ülke, terör örgütlerine karşı aleni destek veriyor. Terör örgütlerini tercih edenler, Türkiye'nin tercihlerini değil kendi tercihlerinin yanlışlığını görsün, görmezlerse zaman kaybetmiş olurlar" dedi.

Bozdağ: Terör örgütlerini tercih edenler kendi yanlışlarını görsün
17 Mayıs 2022, Salı günü, saat 13:51 'de eklendi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı'nda konuştu.

Bozdağ açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'nin NATO üyeliğine müracaat eden İsveç ve Finlandiya'ya ilişkin tutumu tartışılmaktadır, Türkiye'nin tutumunda bir sıkıntı yoktur. Türkiye doğru bir tutum takınmıştır. NATO ne Kıbrıs Harekatı'nda ne Suriye'deki olaylarda Türkiye'ye hiçbir şey vermedi. Şimdi Ukrayna'ya her şeyi veriyorlar, bize verilen sözlerin tutulması sözden daha kıymetlidir. 1960'lardan beri Avrupa Birliği'nin kapısında olan Türkiye'yi alacağız dedikleri halde her defasında oyun içerisinde kural değiştirdiler.

Her defasında Türkiye'ye karşı verilen sözü tutmayanlar Türkiye bütün hükümleri yerine getirildiği halde acil davranmayanlar ortada Türkiye'ye karşı ikiyüzlü siyaseti görüyoruz. Şu anda Avrupa'da birçok ülke, terör örgütlerine karşı aleni destek veriyor bunların başında da bir İsveç geliyor. Türkiye'nin iadesini talep ettiği teröristlerin daha bir tanesini bile iade etmedi. İşin ucunda Türkiye'ye herkes sözlerin en güzelini söylüyor, Türkiye'yi değerlendirenler artık Türkiye geldiği noktayı görerek değerlendirsinler. Terör örgütlerini tercih edenler, Türkiye'nin tercihlerini değil kendi tercihlerinin yanlışlığını görsün, görmezlerse zaman kaybetmiş olurlar."
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ