Cihanbeyli’de okullarda kuaför hizmeti

Konya'nın Cihanbeyli ilçesi, Mesleki Eğitim Merkezi tarafından başlatılan proje kapsamında ilçeye uzak mahallelerdeki kız ve erkek öğrencilere kuaför hizmeti sunuluyor.

Cihanbeyli’de okullarda kuaför hizmeti
05 Aralık 2021, Pazar günü, saat 11:26 'de eklendi.
Cihanbeyli'de Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteklediği mesleki eğitimle yeni umutlar projesi çerçevesinde 'Umut Veren Makaslar' adı altında yeni bir proje hayat geçirildi. Proje ile birlikte kırsal mahallelerdeki okullarda öğrenim gören öğrencilerin saç bakımları proje ekibi tarafından yapılıyor. Cihanbeyli Mesleki Eğitim Merkezi öğrenci ekibi tarafından yürütülen çalışma ile şuana kadar yaklaşık 11 kırsal mahallelerdeki okullara saç bakım hizmeti götürüldü. 
Güzellik ve Saç Bakım Öğretmeni Güzin Yaldız ve Müdür Yardımcıları Halit Yanar, Mustafa Şahin koordinesinde yürütülen proje okullarda ilgi görüyor. 

Cihanbeyli Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Latif Kara yaptığı açıklamada, ilçeye uzak ve kuaföre gidemeyen kız ve erkek öğrenciler için okullara bay bayan kuaförü götürdüklerini söyledi.

'Proje ile öğrencilerimizin saç bakımlarını yaptırıyoruz'
Kara, " Öncelikle projemizin yazım aşamasında başta emeği geçen Merve Ece Yıldız öğretmenimize, uygulama aşamasında emeği olan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederim. Bu projedeki amacımız daha önce hiç kuaförde saç bakımı yaptırmamış hiç berbere gitmemiş köy okulu öğrencilerimize bu hizmeti götürmekti. Uygulama aşamasında çok güzel geri dönütler aldık. Saç bakımı yapılan evlatlarımızın yüzlerindeki tebessümü gördükçe tüm yorgunluğumuz gitti. Biz ve öğrencilerimiz daha da mutlu olduk. Ayrıca ileride yapacağımız projelerimiz için ilham kaynağı oldular. Bu vesileyle bize misafirperverlik gösteren okul müdürlerimize teşekkürlerimi iletiyorum." dedi.

Ertan Özkök/Konhaber
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ