Çocukluk mesleği projesi kapsamında eğitimler düzenlendi

Konya İnsan Mektebi kapsamında geliştirilen "Çocukluk Mesleği” projesi çerçevesinde okulöncesi ve PDR öğretmenlerimize yönelik düzenlenen eğitimlerin açılışı, 19 Ocak 2022 tarihinde Konya BİLSEM Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Çocukluk mesleği projesi kapsamında eğitimler düzenlendi
19 Ocak 2022, Çarşamba günü, saat 19:15 'de eklendi.
19 ve 20 Ocak 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek seminer ve atölyelere Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerimizden öğretmenlerimiz gönüllülük esasına göre katılım sağladı. 

Programın açılış konuşmasını Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, eğitim adına yapılan tüm çalışmaların kazananının çocuklarımız ve şehrimiz olduğunu belirterek projenin amacı olan okul öncesi yaş grubundaki çocuklarımızın düşünme becerilerini geliştirmenin önemine değindi. 

Okulöncesi dönemde verilen eğitimin kalıcılığına da dikkat çekerek bu süreçte öğretmenlerimizin üstlendiği öncü role de vurgu yaptı. Proje kapsamında düzenlenecek eğitim seminerleri ve atölyelerin hayırlı olması temennisinde bulunarak eğitimci olarak ilimize gelen Yazar Nurten Ceceli Alkan ve Dilşat Aktaş'a teşekkür etti. 

Program, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'ün konuşmalarının ardından Eğitimci Yazar Nurten Ceceli Alkan'ın sunumlarıyla devam etti. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ