35 yıl hapis cezası bulunan cezaevi firarisi yakalandı

Konya'da hakkında kesinleşmiş 35 yıl hapis cezası bulunan ve cezaevi firarisi olan suç makinesi M. U. (27) arkadaşının kimliği ile kayıt yaptırdığı otel odasında polisin operasyonu sonucu yakalandı.

35 yıl hapis cezası bulunan cezaevi firarisi yakalandı
29 Kasım 2021, Pazartesi günü, saat 08:44 'de eklendi.
Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, yaralama, basit yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve buna benzer 19 suç kaydı bulunan 35 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan M. U.'yu yakalamak için çalışma başlattı. 

Hastane kameralarından tespit edildi 
Aranan Şahıslar Büro Amirliği Ekipleri'nin yapmış olduğu çalışmalarda, şahsın yakın arkadaşlarının 25 Kasım Günü Anıt Hastanesinde tedavi gördüğü tespit edildi. Hastanenin o güne ait görüntüleri incelendiğinde M. U. isimli şahsın da hastanede olduğu, yanında bulunan bayan şahsın hastanede tedavi gördüğü tespit edildi.

Lüks otelde başka isme ait kimlikle yakalandı 
Hastane kayıtlarından kimlik bilgileri tespit edilen bayan şahsın Selçuklu İlçesi Beyşehir Çevreyolu üzerinde bir otelde kaldığı öğrenildi. Otelde yapılan araştırmada bayan şahsın yanında M.İ.K. isimli birinin kaldığı ancak M.U.'nun sahte kimlik kullanacağı düşünülerek polis ekiplerince otele operasyon düzenlendi. 

Otel odasında yakalanan M.U.'nun yapılan üst aramasında otel kayıtlarında kullandığı başka isme ait kimlik çıktı. Polis ekiplerince gözaltına alınan M.U. işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevine gönderildi.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ