Başkan Angı’dan Cumhuriyet Bayramı kutlaması

29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyet ile birlikte milletin gücünün üstünde bir güç olmadığının ispatlandığını belirten AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalacağını kaydetti.

Başkan Angı’dan Cumhuriyet Bayramı kutlaması
28 Ekim 2021, Perşembe günü, saat 11:32 'de eklendi.
AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98'inci yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Osmanlı Devleti'nin 1. Dünya Savaşı'ndan yenik çıkması ile birlikte işgale uğrayan Anadolu'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Milli Mücadele döneminin başlatıldığını hatırlatan Başkan Angı, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasıyla Türk Milleti'nin üzerindeki esaret zincirlerinin kırıldığını vurguladı. İstiklal Harbi zaferi sonrası Osmanlı Devleti'ne son verildiğine ve Cumhuriyetin kurularak Anadolu'nun ilelebet Türk yurdu kılındığına değinen Başkan Angı, "Cumhuriyet, Türk Milleti'nin en büyük eseri, milli iradesidir. 1923'te ilan edilen Cumhuriyet ile birlikte tüm dünyaya bir ders verilmiş, milletin gücünün üstünde başka bir güç olmadığı ispatlanmıştır. Tarihinde hiçbir zaman esareti ve boyun eğmeyi kabul etmeyen aziz milletimiz, Anadolu'nun düşman işgalinden kurtarılması için canını feda etmiş, gelecek nesillere aziz vatanımızı armağan etmiştir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalacağına değinen Başkan Angı, "Aradan geçen 98 yıla rağmen Cumhuriyetimizin ilanını aynı heyecan ve gururla kutluyoruz. AK Parti iktidarları olarak 20 yıl önce devraldığımız Cumhuriyetimizin kutlu yürüyüşünü ilk günkü aşkla sürdürüyoruz. İnşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 2023 hedeflerimize, 2053 ve 2071 vizyonumuza uygun bir Türkiye'yi milletimizle el ele inşa edeceğiz. Bölgemizde ve dünyada tüm mazlumların ve mağdurların umudu olarak barışı ve huzuru daim kılacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyorum” diye konuştu. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ