Başkan Tutal’dan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 24 Temmuz Basın bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tutal’dan 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı
24 Temmuz 2021, C.tesi günü, saat 12:22 'de eklendi.
Başkan Tutal  geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda basının çok önemli bir yeri olduğunu kaydetti. 

Basın yayın kuruluşlarının  toplumun  haber alma ihtiyacını karşılamaları açısından son derece önemli kurumlar olduğunu ifade eden Başkan Tutal;" Bireyin haber alma hakkını sağlayan, doğru, ilkeli ve tarafsız görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren basın, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendiren en etkili araçlardan biridir. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda,  zor şartlar altında ,sorumluluk duygusu içinde görevlerini yerine getiren basın mensuplarımızı takdir etmemek mümkün değildir.

Çağdaş toplumların, en önemli özelliklerinden birisi olan farklı düşünce ve görüşlerin toplumda yer bularak kendini ifade edebilmesi adına son derece önemli ve zor bir görevi ifa eden basın kuruluşları ve basın mensupları, bizlerin toplumsal olaylara ve yarattığı sonuçlarına farklı pencerelerden bakmamızı sağlamaktadırlar.

İletişim ve teknoloji çağında, yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, tüm dünyadaki gelişmelerle bizi bilgilendirmekte, önemli bir görev ve sorumluluğu üstlenmektedir. Doğru ve hızlı haber verme, kamuoyu oluşturma ve toplumu aydınlatma işlevini yerine getirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, mesleklerini icra ederken hayatlarını kaybeden basın şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, ulusal ve yerel gelişmelerden halkımızı objektif bir şekilde haberdar eden tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ