Erdoğan’dan Biden’a sert tepki: Kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden'ın İsrail'e silah satışını onaylamasıyla ilgili, "Kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz. Silah satışına onay vererek Gazze zulmünün yanında yer aldınız" dedi.

 Erdoğan’dan Biden’a sert tepki: Kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz
17 Mayıs 2021, Pazertesi günü, saat 20:32 'de eklendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası kameraların karşısına geçti. 

"Kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz"

Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ın İsrail'e silah satışını onaylamasına "Kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz" sözleriyle sert tepki gösterdi: 

"Birilerinin 'Filistin'den bize ne, Kudüs'ten bize ne' gibi nefret kokan yaklaşımlarına şahit oluyoruz. Mescid-i Aksa'nın ilk avlusunun adı '12 Bin Şamdanlı Avlu' olarak geçer.

Biden'ın ciddi bir İsrail'e silah onayıyla ilgili imzasını gördük. 850 bin silah onayı... Lafa geldiğinde, silahsızlanmayı konuşuyor. Sayın Biden, sözde Ermeni soykırımında Ermenilerin yanında yer aldın. Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz. Bugün de tekrar hatırlatıyorum 84 milyon olarak Kudüs nöbetimizi devam ettiriyoruz, devam ettireceğiz. Filistin toprakları kanla yıkanıyor, siz buna destek oluyorsunuz. Hiç durmayan bu zulüm Filistinlilerin ardı kesilmeyen göçleriyle süre gelmiştir. Kimi Arap ülkeleri de meseleye yanlış bakış açılarıyla yaklaştı."
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ