Ahmet Çalık için Mevlid-i Şerif okutuldu

Trafik kazasında hayatını kaybeden Konyasporlu Ahmet Çalık için Konya'da Mevlid-i Şerif ve anma programı düzenlendi.

Ahmet Çalık için Mevlid-i Şerif okutuldu
20 Ocak 2022, Perşembe günü, saat 22:18 'de eklendi.
Geçirdiği elim trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık için Konyaspor Nalçacılılar Taraftarlar Derneği,öncülüğünde Mevlid-i Şerif ve anma programı düzenlendi. Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa Ahmet Çalık'ın ailesi de katıldı.

Video klip ile başlayan programda Ahmet Çalık'ın amcası Nafız Çalık, Ahmet Çalık'ın sporcu arkadaşlarına, taraftarlara ve Konya halkına göstermiş oldukları teveccühten dolayı aile adına teşekkür ederek, "Ahmet için söylenecek her şey söylenmiştir. Dünyadaki insanlar onun şahitleridir. Onlar bu dünyada şahitlik yaptılar. Allah da onların şahitliği yüzü suyu hürmetine onu layık olduğu makama inşallah koyacaktır. Özellikle kulüp başkanımız ve yönetim kurulu arkadaşlarımıza bize göstermiş oldukları manevi yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Kuran'ı Kerim ve Mevlid-i Şerif'in okutulduğu programda Ahmet Çalık için dua edildi. Duygusal anların yaşandığı gecede Ahmet Çalık rahmetle anıldı.

Programın ardından katılımcılara Çelikkayalar Alışveriş Merkezi tarafından helva ve OSES Çiğköfte tarafından da çiğköfte ikram edildi.
Programa, Ahmet Çalık'ın ailesi, Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, Konyasporlu yöneticiler ile futbolcular, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, taraftar ve vatandaşlar katıldı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ