Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Konya Büyükşehir Belediyesi’ne övgü

"Kütüphane Söyleşileri" kapsamında gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokak hayvanlarına ilişkin gelen bir soruyu, Konya Büyükşehir Belediyesini övgü ile örnek göstererek yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Konya Büyükşehir Belediyesi’ne övgü
19 Mayıs 2022, Perşembe günü, saat 21:31 'de eklendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde düzenlenen "Kütüphane Söyleşileri" kapsamında farklı şehirlerden gençlerle bir araya geldi.

Sokak hayvanlarına ilişkin gelen bir soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya Büyükşehir Belediyesini övgü ile örnek göstererek; "Rahmetli Neşet Ertaş'ın bir sözü var, ‘Aşkınan koşan yorulmaz'. Belediyelerimizin bu konuda hepsinin ölçüsü çerçevesinde gücü var. Koskoca İstanbul Büyükşehir Belediyesi niçin bu konuda kalkıp da hayvanlarla ilgili barınak yapmıyor? Yapsın. Örneğin, Konya Belediyemizin nefis bir barınağı var. Teşhis, tedavi ve bunun dışında atmaları gereken adım.” şeklinde yanıt verdi.

Konya Büyükşehir Belediyesince 1 milyon metrekare alana inşa edilen Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, modern imkanlarla çok sayıda hayvanın bakımı yapılıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesince yaklaşık 5 yıl önce hizmete alınan merkezde, tam donanımlı hayvan hastanesinin yanı sıra alttan ısıtmalı bakım odaları, yarı açık gezintili çoklu köpek bakım bölümleri, köpek kulübeleri, kedi evi, sosyal tesisler, pet gösteri ve gezinti alanı bulunuyor.

Acil müdahale ekibi ile yaralı ve güçten düşmüş sokak hayvanlarına 7 gün 24 saat bakılan merkezde, hayvanlara konforlu bakım hizmeti sunuluyor.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ