Konya’da dağlık arazide düşerek yaralanan vatandaş askeri helikopterle kurtarıldı

Konya'nın Derbent ilçesinde dağlık arazide düşerek yaralanan bir vatandaş, Hava Kuvvetlerine ait helikopterle kurtarıldı.

Konya’da dağlık arazide düşerek yaralanan vatandaş askeri helikopterle kurtarıldı
27 Mayıs 2022, Cuma günü, saat 21:57 'de eklendi.
Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD)'dan yapılan açıklamada, dağlık arazide düşerek yaralanan Özkan Korkmaz'ın Hava Kuvvetlerine ait helikopterle kurtarıldığı bildirildi.

Açıklamada, "112 Acil çağrı merkezine gelen ihbar da; Derbent ilçemiz Gavurdağı mevkisinde Özkan Korkmaz (45) isimli elektrik ustası olan vatandaşımız bölgede bulunan elektrik direklerini tamir ettiği sırada çıktığı merdivenden düşmesi sonucu ayağının kırıldığı ve yaralandığı bilgisi verilmiştir. Olay yerine giden UMKE ekipleri yaralı Özkan Korkmaz'ın bulunduğu bölgedeki arazinin sarp ve dik kayalıklardan oluşması nedeniyle kurtarılması için Konya İl Afet ve Acil Durum müdürlüğü ekiplerimizden yardım talebinde bulunmuşlardır. Afet ve Acil Durum Merkezimiz yaralı vatandaşımız için Konya 3.Ana Jet Üssü Komutanlığından kurtarma helikopteri talep etmiş ve bölgeye Arama kurtarma ekiplerimizde sevk edilmiştir. Konya 3.Ana Jet Üssü Komutanlığından havalanan kurtarma helikopterine yaralı vatandaşımız AFAD, UMKE ve Hava Kuvvetleri komutanlığı ekiplerinin ortak çalışması sonucu başarılı bir şekilde alınarak Konya Şehir hastanesine sevk edilmiştir. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ