Konya’ya 4 yeni cadde: Erbakan Hoca detayı

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Uğur İbrahim Altay, Konya merkezde devam eden yeni caddeler ve ilçelerde devam eden yol yatırımlarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Konya’ya 4 yeni cadde: Erbakan Hoca detayı
30 Haziran 2022, Perşembe günü, saat 14:14 'de eklendi.
"Yol Medeniyettir” şuuruyla yatırımları sürdürdüklerini belirten Başkan Altay, "Konya'da hocamız adına bir cadde olmadığını fark ettik. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi, Beyşehir Çevre yolundan sonra Fatih Caddesi  Alt Geçidine geçtiğinizde Yaka Caddesinde sonlanmış oluyor” dedi.

ERBAKAN CADDESİ
Yapımına başladıkları caddelerle ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Altay, "Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddemiz 2,8 kilometre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip olacak. Cadde, Fatih Caddesi'nden başlayarak, Azerbaycan Caddesi ve Gazze Caddesi üzerinden Antalya Çevre Yolu'na bağlantı sağlayacak. Bu caddemizin birinci etap kamulaştırmasına 140 milyona yakın bir bedel ödüyoruz. Yol yapım maliyeti ise 33 milyon 500 bin lira. İkinci etap kamulaştırmaların da 100 milyon liranın üzerinde tutacağını dikkat alırsak bu caddemiz 273 milyon 500 bin liraya mal olacak. Gazze Caddesi ile Karaman Caddesi'ni birbirine bağlayacak 64 milyon lira maliyetli Alparslan Türkeş Caddemiz; 3,6 kilometre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip olacak. Hızlı Tren Demir Yolu Hattı'na paralel olacak şekilde, Çeçenistan Köprülü Kavşağı ile Antalya Çevre Yolu arasındaki bağlantıyı sağlayacak 17 milyon 500 lira maliyetli Kazakistan Caddemiz; 3,5 kilometre uzunluğunda ve 20 metre genişliğinde olacak. 23 milyon 500 bin lira maliyetli, 2,6 kilometre uzunluğa ve 20 metre genişliğe sahip olacak Karabağ Caddemiz de yine Hızlı Tren Demir Yolu Hattına paralel olacak şekilde, Çeçenistan Köprülü Kavşağı ile Antalya Çevre Yolu birbirine bağlayacak.” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ